Яка історія походження рас і чому всі люди різні

Всі люди різні. У цьому ми можемо переконатися самі, прогулявшись по місту. Ми побачимо, що люди відрізняються один від одного кольором шкіри, кольором волосся, кольором очей і рисами обличчя. Особливо в наш час легко зустріти гостей з далеких країн, зовнішній вигляд яких може кардинально відрізнятися від нашого.

Де який колір шкіри переважає

В Європі переважає світлий колір шкіри людини. Чим далі на північ, тим світліше стає шкіра. У народів Близького Сходу більш темна шкіра. У свою чергу, в Африці переважають люди з дуже смаглявою шкірою. Те ж саме і з корінними австралійцями, папуасами і дроїдами в Індії. У Східній і Південно-Східній Азії люди мають різний колір шкіри (світліший, ніж темний). Однак у них є спільні риси обличчя, особливо так звані зморшка навколо очей. Те ж саме і з корінними американцями. Дізнайтесь більше інформації про раси людей на сайті: https://creacenter.org/uk/news/pokhodzhennia-liudskykh-ras.

Колір шкіри – термінологія

Вищезазначені антропологічні відмінності спонукали дослідників створити класифікацію людей по рас. У 18 столітті історична школа Геттінгенського університету випустила дві класифікації. Один заснований на іменах трьох синів Ноя: Сем, Хам і Яфет. Другий був строго заснований на кольорі шкіри. Саме тоді заговорили про п’ять раси людей: білої (європеоїдної), чорної (негроїдної) і жовтої (монголоїдної), а також коричневої (малайської) і червоною (американець).

Згодом ця термінологія прижилась – особливо білий і чорний, а іноді і жовтий. На основі теорії еволюції Дарвіна виникли і нові, більш руйнівні расові теорії. Вчені почали розглядати деякі раси як недорозвинені і навіть знаходяться на рівні розвитку між людьми і мавпами. Таким чином вони виправдовували расову дискримінацію, рабство і навіть геноцид.

Що таке меланін

Так чому ж у європейців і тасманийців (як і у інших етнічних груп в світі) абсолютно різні кольори шкіри? Вчені з’ясували, що секрет криється в речовині під назвою меланін. Меланін – це білок, що виробляється меланоцитами нашого епідермісу. Потім він транспортується до окремих клітин епідермісу. Меланін грає захисну роль, блокуючи шкідливе ультрафіолетове УФ-випромінювання. Це також пігмент, що забарвлює шкіру різних частин нашого тіла, волосся і очі.

Меланін ділиться на два різновиди. Це: еумеланін і феомеланин. Еумеланін – барвник, який відповідає за коричневий і чорний колір. Навпаки, феомеланін забарвлює відтінки між жовтим і червоним. Генетики виявили, що принаймні кілька генів з множинними алелями відповідальні за виробництво обох типів меланіну. Звідси величезна генетична різноманітність кольору шкіри людини

Люди не білі і не чорні

Але чи має сенс обраний нами колір шкіри? У цьому можна переконатися, провівши простий експеримент. Якщо у вас є так звані білого кольору шкіри, візьміть білий аркуш паперу і покладіть на нього руку. Звичайно, ви можете побачити чітку різницю між кольором вашої руки і кольором паперу. Якщо, проте, ви людина з так званим чорна шкіра, поклади руку на що-небудь чорне. Це може бути комп’ютер, на якому ви працюєте, або чорна обкладинка книги. Ви можете ясно бачити, що наша шкіра ніколи не буде буквально білої або буквально чорної.

partnernews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *