
“З початку року з обласного та місцевих бюджетів територіальних громад скерували на підтримку ветеранів понад 296 млн грн, – повідомив голова Закарпатської ОВА Мирослав Білецький. – У відсотковому співвідношенні спрямованих з обласних бюджетів коштів на 1 звільненого зі служби військового, наш край займає лідерські позиції по країні із показником 4 тис. 509 грн. Підтримували і продовжуємо це робити задля наших героїв, щоб вони відчували: їхній подвиг – важливий, громада й область їх шанують”.
3 жовтня заступник голови Офісу президента Віктор Микита, провів нараду з очільниками областей, на порядку денному – підтримка ветеранів, як один із головних пріоритетів державної та регіональної політики:
“За дорученням Президента Володимира Зеленського разом із керівниками областей і громадами працюємо з над розширенням та реалізацією регіонального треку, котрий забезпечить роботу цього надважливого напрямку, – Віктор Микита.
– У 2025 році в межах відповідних програм підтримки ветеранів регіони й громади передбачили понад 10 млрд грн фінансування, з яких станом на вересень поточного року вже профінансовано більше ніж 5 млрд грн.
Концентруємо зусилля в кожному регіоні на ефективній роботі комунальної установи обласного рівня, котра опікується питаннями підтримки ветеранів. Ця модель вже довела свою ефективність та успішно функціонує. Додаткові робочі місця для ветеранів, робота за принципом «рівний – рівному» та прямий контакт з владою на всіх рівнях забезпечують швидке розвʼязання поточних питань наших героїв. Для реалізації цього напрямку додатково залучаємо ресурси в держбюджеті на оплату роботи фахівців із супроводу ветеранів війни й демобілізованих осіб.
Будуємо в регіонах нові та проводимо реконструкцію наявних реабілітаційних центрів для ветеранів. Створюємо у кластерних і надкластерних лікарнях реабілітаційні відділення, щоб виконати головну місію – відновлення фізичного, ментального здоровʼя та повернення героїв до нормального повсякденного життя. Залучаємо державний і місцеві бюджети, працюємо з донорами й міжнародними партнерами.
Продовжуємо роботу щодо розбудови мережі обласних ветеранських просторів для роботи структури та її відокремлених філій у районах і громадах кожного регіону. Для цього місцеві бюджети у визначних областях виділили необхідне співфінансування до коштів, які передбачено на ці потреби в державному бюджеті.
Формуємо і наповнюємо ресурсом регіональні програми забезпечення ветеранів житлом, підтримки захисників шляхом погашення частини відсотків за кредитом на придбання житла в межах державної програми «єОселя!». Кредитний портфель формують державні банки під 7% річних. 4% з них компенсує держава, ще 3% ОВА відшкодовують з обласного бюджету за регіональною програмою.
Цей перелік не є вичерпним. Кожен регіон у співпраці із Міністерством у справах ветеранів, МОЗ та іншими продовжить формувати ініціативи, спрямовані на забезпечення потреб героїв.
Дякуємо Уряду на чолі із Премʼєр-міністеркою Юлією Свириденко за важливі державні ініціативи, а очільникам областей, громадам – за особисте лідерство в цьому питанні на місцях.
Дякуємо ветеранам, нашим захисникам і героям за підтримку.
Рухаємося далі разом!”