Під час чергової онлайн-зустрічі «Діалог влади та бізнесу» обговорили особливості здійснення зовнішньоекономічної діяльності в умовах воєнного стану та процедур митного оформлення експорту й імпорту товарів і послуг.
Ця тема важлива для підприємців нашого прикордонного регіону, чимало з яких вже реалізовують свої продукти на міжнародних ринках збуту чи планують почати це робити. Тож знання актуальних правил ввезення та вивезення товарів, можливостей отримання певних пільг у цьому процесі допоможуть їм ефективно провадити свою зовнішньоекономічну діяльність, відзначив під час відкриття заходу заступник голови Закарпатської ОВА Василь Іванчо.
Усупереч війні Україна впевнено рухається в напрямку євроінтеграції, наближаючи до стандартів ЄС і роботу своєї митної служби. З цією метою в нашій країні поетапно впроваджується система спільного транзиту – NCTS, яка підвищує ефективність та безпеку транзитних переміщень вантажів між державами-учасницями відповідної Конвенції, підкреслив директор департаменту економічного та регіонального розвитку Закарпатської ОВА Тарас Триндяк.
Він відзначив, що суб’єкти господарювання, котрі користуються митним оформленням у режимі спільного транзиту, мають певні преференції при перетині кордону. Крім того, законодавством передбачені й різні авторизації на застосування транзитних спрощень.
«Це вагомі переваги насамперед для великого бізнесу, який здійснює зовнішньоекономічну діяльність. Тож закликаємо підприємців регіону взяти до уваги інформацію нашої зустрічі й скористатися можливістю отримати доступні спрощення при проходженні процедур митного оформлення експорту та імпорту товарів і послуг», – наголосив Тарас Триндяк.
Представники Закарпатської митниці розповіли підприємцям області про особливості функціонування NCTS, переваги авторизації та застосування транзитних спрощень, актуальні преференції та пільги в оподаткуванні тарифів, а також про типові порушення митних правил при перетині кордону та компроміс у справах про порушення митних правил.