Перше закордонне відрядження у новому статусі. Воно збіглося з першим візитом до Угорщини нового очільника МЗС Андрія Сибіги. Разом відвідали школу та гімназію для українських дітей, яка запрацювала 1 вересня цього року у Будапешті, – повідомив т.в.о. голови Закарпатської ОВА Мирослав Білецький.
– Тут учні можуть навчатися українською мовою з 1 по 12 клас, угорську та англійську мови викладають як іноземні. Зараз у школі здобуває освіту 341 школяр і працює 33 вчителі.
Це просторий, світлий і сучасний заклад, а його учні – активні і кмітливі, готові вчитися, розвиватися, відкривати світ, а в перспективі – розбудовувати і розвивати Україну.
Разом із Андрієм Сибігою та речницею української громади в угорському парламенті Ліліаною Грексою поспілкувалися з педколективом, обговорили актуальні питання.
Подякували школярам та засновникам закладу – українському товариству «Дім українських традицій» та подружжю Сергія та Олени Безкоровайних – за те, що зберігають свої ідентичність, традиції, а угорській стороні – за сприяння у відкритті школи, за те, що українські діти мають змогу вчитися рідною мовою.
Під час відрядження у Будапешті також відвідав офіс наших постійних партнерів, благодійників – Угорську екуменічну службу допомоги (на фото внизу).
Із перших днів повномасштабного вторгнення Закарпаття стало важливим майданчиком для комунікації із міжнародними організаціями та донорами та хабом, з якого допомога розосереджувалась по всій Україні.
Угорська екуменічна служба допомоги активно допомагає внутрішньо переміщеним особам на Закарпатті, постраждалим внаслідок обстрілів та бойових дій у прифронтових регіонах.
Їхня діяльність охоплює 22 області і майже 700 тисяч осіб. Поспілкувався не тільки із керівництвом організації, а й із командою, яка безпосередньо працює з українськими проєктами. Саме завдяки цим людям тисячі наших громадян відчувають підтримку у складні часи.
Організація активно співпрацює із закарпатськими громадами, надає гуманітарну, психосоціальну допомогу ВПО, реалізовує інфраструктурні проєкти.
Для України загалом і Закарпаття зокрема дуже цінна підтримка міжнародних партнерів.
Вдячні за те, що залишаєтесь з нами, стежите за ситуацією та потребами українців і продовжуєте робити добрі справи.