У Закарпатській ОВА обговорили із представниками ООН можливі варіанти допомоги біженцям

Гуманітарна та фінансова допомога, облаштування помешкань для тимчасового проживання, психологічна підтримка – це далеко не весь перелік послуг, які отримали внутрішньо переміщені особи від УВКБ ООН та його партнерів на Закарпатті в період з 2022 по квітень 2024 року, – повідомив перший заступник голови Закарпатської ОВА Мирослав Білецький.
☝️Про результати роботи організації в регіоні обговорили з її представниками під час зустрічі в ОВА.
📌Подякували партнерам за підтримку, розповіли про ключові напрямки нашої діяльності сьогодні і плани на найближчі 2 роки.
📌Після початку повномасштабного вторгнення всі наші рішення були оперативними: у короткий час створити умови для проживання сотень тисяч людей, надати їм усе необхідне. Ніхто з нас тоді, у лютому 2022 року, не думав, що війна буде тривалою, вірили у швидку перемогу. Зараз ми розуміємо, що нам потрібні довгострокові рішення, які дозволять забезпечити постійним житлом внутрішньо переміщених осіб, роботою. Чимало з них залишаться на Закарпатті, багатьом вже просто нема куди повертатися, а жити, ростити дітей, доглядати за своїми рідними потрібно вже сьогодні. Тому розробляємо Стратегію розвитку області до 2027 року з урахуванням нагальних питань, пов’язаних із ВПО.
📌Своєю чергою звернулися до представників УВКБ ООН з проханням доєднатися своїми ідеями, пропозиціями, підтримкою, щоб забезпечити належний догляд за маломобільними українцями, яких вже евакуювали з інших областей, і яких ще можуть перевезти на Закарпаття із закладів, наближених до фронту.
Нам потрібна допомога у відповідному облаштуванні будівель, створенні фонду соціального житла, підготовці фахівців. Наші партнери готові розглянути різні варіанти, щоб допомогти у цих питаннях.
🤝Сподіваємося на подальшу співпрацю!

clipnews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *