На Закарпатті зростає захворюваність на туберкульоз серед дітей

За підсумками 2023 року Закарпаття посіло 4 місце по Україні за показником захворюваності на туберкульоз. Торік фахівці фіксували незначне зниження кількості нових випадків недуги – 74 на 100 тис. населення, – повідомив перший заступник голови Закарпатської ОВА Мирослав Білецький.

Про це йшлося на першому цьогоріч засіданні Обласної ради з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу та ВІЛ в Закарпатській області.

Попри загальну тенденцію зменшення кількості хворих на туберкульоз, зростає кількість випадків захворюваності серед дітей. На сьогодні цей показник становить близько 3% від усіх захворілих.

Медики акцентують на тому, що чимало випадків несвоєчасного виявлення недуги, оскільки пацієнти не звертаються по допомогу, не проходять регулярне обстеження.

Важливо розуміти, що у сучасних умовах, із наявними обладнанням, препаратами та методиками, туберкульоз – виліковна хвороба, а діагностика та лікування у разі виявлення – безкоштовні.

Тож не нехтуйте щорічним медичним оглядом, а якщо вас турбують кашель чи інші симптоми, обов’язково проконсультуйтесь із сімейним лікарем.

clipnews