Як перевірити доменне ім’я на зайнятість?

З кожним роком все більше і більше реєструється нових доменних імен, тому підібрати влучну назву стає все важче і важче. Перед покупкою завжди можна перевірити чи вільний цей домен для реєстрації. Для цього існують спеціалізуючі бази WHOIS, в яких перевірити доменне ім’я на зайнятість можна повністю безкоштовно, через інтерфейс інструментів WHOIS або через консоль і одноіменну утиліту whois. Перший метод більш простіший тому що не вимагає від користувача додаткових дій і знань, а просто використовуючи меню додатку кільками кліками миші зробити перевірку.

Які дані можна перевірити через WHOIS 

Щоб почати перевірку потрібно ввести назву домену в окреме на нажати кнопку для старту процесу самої перевірки. На виході система нам видасть таку інформацію:

 • назву компанії реєстратора домена ;
 • дату реєстрації домену;
 • срок закінчення дії доменного імені;
 • дата останнього оновлення даних про домен;
 • статус домену;
 • NS сервера;
 • технічні контакти, переважно це поштова скринька, необхідна для здійснення комунікацій іншими установами стосовно домену (додаткові верифікації, скарги).

Зберігання цих даних в публічному доступі є вимогою організації  ICANN. ICANN займається акредитацією реєстраторів доменних імен, встановлює загальні правила по обслуговуванню доменів та контролює їх дотримання.  Таке правило б мало забезпечити більш відкрити діяльність в мережі інтернет і запобігання шахрайства. 

Для чого ця може бути корисна ця інформація:

 1. для перевірки чи вільний домен;
 2. перевірка віку домену, вік домену це його репутація  в першу чергу (якщо на сайті ведеться шахрайська діяльність, доволі швидко спеціалізуючі організації їх виявляють і блокують, тому такі сайти в основному довго не існують); 
 3. якщо ви бажаєте стати власником цього (дізнатися термін дії закінчення дії домену і якщо власник не продовжить домен, зареєструвати на себе, або напряму звернутися до власника з пропозицією про купівлю);
 4. знаходження контактів для надсилання скарг на сайт;
 5. перевірка NS або статусу домену (по ним можна дізнатися чи має домен проблеми і чи є працездатним наразі)

Варто пам’ятати, коли ми реєструємо домен важливо, щоб ваші особисті данні збігаються, вказання фейкових даних може призвести до втрати домену, наприклад, у випадку взлому, ви не можете навести докази, що це дійсно ваш домен. Якщо вас хвилює безпека ваших особистих даних, їх можна приховати замовивши послугу Privacy Protection в свого реєстратора доменного імені, в такому випадку приховуються лише особисті дані власника, вся решта інформація залишається доступною. 

Що робити якщо підібраний вами  домен занятий

Оптимальне рішення буде розгляд такого ж імені, але в інших доменних зонах.Зачасту важко вибрати домен саме популярний доменних зонах, таких як .com, а в інших він є вільний. Якщо ж такий варіант не підходить потрібно вже дібрати іншу назву, наприклад поставити тире між словами чи додаткове коротке слово. Якщо виникли труднощі можна звернутися до інструментів штучного інтелекту, які по введеним вами ключовим словам можуть генерувати цікаві назви для вашого сайту. Але при підборі варто не забувати, що сама назва не має порушувати авторські права (містити назви відомих брендів, тощо). 

partnernews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *