Як громади Закарпаття допомагають ЗСУ: Хуст пасе задніх

За офіційною інформацією, Хустська територіальна громада минулого року зі сплати ПДФО 101 бригади ТРО отримала понад 55 мільйонів гривень надходжень. А з початку вторгнення рф — понад 100 мільйонів.

Більшість громад Закарпаття, які мали будь-які аналогічні надходження значну частину такого ПДФО повернули армії у вигляді виділення коштів на підтримку сил оборони або ж реалізували на місці проекти з допомоги ЗСУ.

Наприклад, Мукачівська громада стала рекордсменом в Україні і віддала майже всі зароблені кошти від військового ПДФО або понад 750 мільйонів гривень на потреби армії. Наприкінці минулого року 30 мільйонів гривень на потреби військових виділив Ужгород. А Хуст, який є третім містом в області — всього 3,5 мільйонів або близько 3,5% від надходжень того ж ПДФО…

Паралельно з таким ігноруванням потреб сил оборони хустський батальйон 101-ї бригади ТРО є найменш забезпеченим у порівнянні з батальйонами цієї ж бригади, які дислокуються у інших районах області. У продовження теми депутати Хустської міської ради переповідають пряму мову військових, якіі зверталися по допомогу до Володимира Кащука: “Його традиційна відповідь: нгрошей нема. Водночас, наприклад Берегівське ТРО має лазні, пральні, тягачі, сучасні автомбілі і не тільки… А ми в Хусті не маємо нічого. Якьи не волотери, то взагалі було б важко…”

Натомість гроші з ПДФО, як ізаробила Хустська громада, точно є на захмарні зарплати меру та його оточенню. Так лише зарплата одного міського голови Володимира Кащука коливається у районі 100-120 тисяч гривень у місяць або близько 1,5 мільйона гривень у рік.

У той же час у місті — вода за графіком. Вода, яку пити шкідливо для здоров’я. Скандал навколо міського стадіону. А близькі партнери мера продовжують приватизовувати комунальне майно міста.

clipnews