Торік закарпатцям погодили 284 заявки на отримання кредиту для покращення житлових умов

Протягом 2023 року наша комісія активно працювала над забезпеченням краян пільговими кредитами для покращення житлових умов. Так, за рік погодили 284 заявки на суму 56,7 млн грн, повідомив заступник голови ОВА Василь Іванчо.

Наша програма “Власний дім” спрямована на те, аби кожен, хто цього потребує, особливо в умовах війни, міг вигідно отримати кредит на термін до 20 років з мінімальною відсотковою ставкою (3%), адже умови максимально прості й доступні.

За 2023 рік серед тих, хто долучився до програми, – військовослужбовці та учасники бойових дій: 29 сімей отримали безвідсоткові кредити на створення комфортніших умов вдома.

Серед інших учасників – підприємці (31%), працівники органів державної влади та місцевого самоврядування (24%), освітяни (14%), правоохоронці (8%) та інші.

Рівномірно великий попит залишається на проведення інженерних мереж й енергоефективних заходів, ремонт даху, будівництво чи реконструкцію житла – 95, 88 і 73 заявки відповідно.

Якщо говорити про адміністративний поділ, то найбільше заявок отримали й погодили з Ужгородського району – 47% та Мукачівського – 24%.

Кошти для реалізації програми спрямовують з державного, обласного бюджетів і бюджету громад. Важливим фактором є те, що того року у співфінансуванні взяли участь 45 ТГ (для порівняння – у 2021 році було 35). Сподіваюся, що цьогоріч наші громади ще активніше долучатимуться до цієї потрібної ініціативи.

Програма дійсно дієва, і про це говорять цифри, тож продовжуємо й надалі працювати над тим, аби наші краяни мали можливість отримати пільговий кредит для оновлення житла.

clipnews