Відкоси власноруч: які обрати?

Питання оновлення відкосів постає у випадку заміни віконних рам, планового косметичного і капітального ремонту. Але в будь-якому з випадків це додаткові витрати на матеріал та роботу майстрів. Хоча знаючи основи роботи та маючи потрібний набір інструментів, цілеспрямований господар може значно заощадити й зробити відкоси на вікна своїми руками. Потрібно тільки визначитися, який з методів обробки відкосів кращий саме для вас.

Популярні методи обробки відкосів

Відкоси – це частина стіни, що виступає на ззовні чи всередину, що розділена віконною рамою. Спеціалісти розрізняють три способи практичної обробки внутрішніх відкосів:

  • тинькуванням;
  • пластиком;
  • гіпсокартоном.

Тинькувальні відкоси процес відомий всім. Якщо навіть ви ніколи не пробували тинькувати самостійно, то точно бачили та знаєте як це робити. Даний метод може здатися бюджетним і самим простим із запропонованих. Це так, якщо у вас невеликий косметичний ремонт і потрібно обробити на відкосах незначні тріщини чи вм’ятини.

Не принесе великих фінансових навантажень та трудомісткості процесу спосіб обробки відкосів пластиком. Він підійде для оновлення вигляду приміщення під час ремонту та добре впорається із задачею при заміні віконних рам. Пластикова конструкція на відкосах легка та швидка в монтуванні, здатна приховати значні недоліки від монтажно-демонтажних робіт. А отвори та щілини, що ховаються під нею можна обробити за допомогою монтажної піни без тривалого етапу тинькування. При необхідності відкоси з пластику можна утеплити, щільно заклавши мінвату між стіною та пластиком.

Найбільше коштів та часу, в порівнянні із попередніми способами, у вас потребуватиме обробка із використанням гіпсокартону. Такий метод потребує залучення більшої кількості інструментів та коштовних матеріалів. Він підійде тим хто робить перший ремонт в новобудові чи тим хто займається капітальним ремонтом. Адже і в першому, і в другому варіанті можливе вирівнювання поверхонь, перепланування. Саме в таких випадках відкоси з гіпсокартону найбільш доцільні.

Який з методів обдати

Як розумієте кожен з методів має свої переваги та недоліки. При виборі підхожого саме для вас, потрібно визначитися безпосередньо із видом самого ремонту та його масштабами. Немає сенсу будувати складну гіпсову конструкцію, якщо на відкосах потрібно просто замазати тріщини, що утворилися з часом. Та й дивно буде виглядати варіанти обробки штукатуркою після установки нових вікон і відсутність значних шматків цегли на відкосах. В такому разі раціональним рішенням буде зробити відкоси з використанням пластикових чи гіпсових конструкцій.

Та який би метод як зробити відкоси ви не обрали, важливими є етапи підготовчих робіт. Вони впливають на естетику результату, фізичні властивості та захисні функції відкосів. До них відносять:

  • неточність замірів;
  • неякісне очищення відкосів від попередніх матеріалів та пилу;
  • використання недостатньої кількості штукатурки, піни, герметики чи утеплювача.   

Дотримання рекомендацій та інструкцій на всіх етапах роботи з відкосами, порадує вас привабливим зовнішнім виглядом, довговічністю служби без попрілостей, конденсацій плісняви та гордістю за свій труд.

partnernews