Закарпаття шукає партнерів для реалізації важливого проєкту – запуску сучасного реабілітаційного центру в Ужгороді

Перший заступник голови ОВА Мирослав Білецький під час зустрічі з аташе із зовнішньоекономічних питань Генконсульства Угорщини в Ужгороді Александрою Чізмадіа розповів про напрацювання, які має ОВА в цьому напрямку.

«Уже кілька місяців працюємо над проєктом реконструкції колишнього пологового будинку на вулиці Грибоєдова під реабілітаційний центр. Нове будівництво – це дуже тривалий і фінансово витратний процес. Реконструкція старого приміщення, яке до того ж слугувало закладом охорони здоров’я, – це значно швидше. Тому зупинились саме на такому варіанті.

Наша мета – збудувати центр, який не буде нагадувати лікарню, а швидше санаторій», – зазначив Мирослав Білецький.

За його словами, в шестиповерховій будівлі планують розмістити ліжковий фонд для військових і цивільних із різними типами захворювань. У прибудові, зведення якої вже взяли на себе чеські партнери, встановлять реабілітаційне обладнання, облаштують зали для занять та все необхідне для адаптації пацієнтів до буденного життя.

За попередніми підрахунками для того, щоб втілити проєкт у життя, потрібно близько 325 млн грн. Є заявки від кількох різних країв Чеської Республіки про готовність спрямувати для цього 60 млн грн, до співфінансування долучиться обласний бюджет і, ймовірно, державний також.

«Однак без допомоги партнерів нам не обійтись. На цю тему вже ведемо перемовини з Австрією, Естонією, Нідерландами, а сьогодні і з Угорщиною.

Сподіваємося, що цей проєкт знайде прихильників у Європі, щоб спільними зусиллями збудувати на Закарпатті реабілітаційний центр якісно нового рівня», – зауважив перший заступник керівника краю.

clipnews