В Ужгороді на базі колишнього пологового будинку створять реабілітаційний центр для військових

Створення сучасного Обласного реабілітаційного центру для ветеранів – один із головних пріоритетів для Закарпаття та стратегічне завдання для нашої команди на 2023-2024 роки, – повідомляє голова закарпатської ОВА Віктор Микита.

Над концепцією осередку ми працюємо з середини 2022 року. Водночас провели великий процес пошуку партнерів і донорів, які дозволять нам професійно, швидко та якісно завершити проєктування й будівельно-відновлювальні роботи.

За основу взяли будівлю й територію колишнього пологового в Ужгороді, яку ми реконструюємо в сучасний Центр реабілітації військовослужбовців за відповідними стандартами з можливістю виконувати складні операції, протезування, фізичне та психоемоційне відновлення тощо.

Маємо підтримку Президента Володимира Зеленського, якому представили проєкт під час його візиту на Закарпаття.

Сьогодні мав розмову з Міністром охорони здоровʼя Віктором Ляшком. Є повна підтримка Міністерство охорони здоров’я України, разом рухаємося до втілення. Дякую пану Міністру за цю позицію.

За моїм дорученням на базі ОВА створено Проєктний офіс з реалізації концепту Закарпатського обласного реабілітаційного центру, який очолив відомий волонтер та підприємець Тарас Гайдук. До роботи офісу будуть залучені фахівці у галузі медицини, кращі реабілітологи країни, військові, психологи, досвідчені менеджери національного рівня та багато інших.

Робоча назва проєкту – «4.5.0. Recovery centre Transkarpatia».

Центр фінансуватимуть наші міжнародні партнери. Також будуть залучені кошти з місцевих та обласного бюджетів у межах реальних можливостей. Маємо підтвердження про фінансову участь низки країн Євросоюзу та партнерів із неурядових організацій США.

Окремий кейс – підготовка реабілітологів та протезистів, яких катастрофічно не вистачає в країні. Маємо попередні домовленості з нашими міжнародними партнерами зі США та країн Європейського Союзу про підготовку фахівців, а також комунікацію з цього питання з УжНУ, який готує молодих спеціалістів за профільним напрямком.

clipnews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *