На Закарпатті проходять Конгресові слухання

В Ужгороді зібралися народні депутати України, представники центральних органів виконавчої влади, ОВА й обласних рад, місцевого самоврядування, всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, проєктів МТД й експерти, – повідомив голова ОВА Віктор Микита.

Темою слухань є відновлення і розвиток регіонів у контексті підготовки вступу України до ЄС.

Захід організували Офіс Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України, Палата регіонів Конгресу місцевих та регіональних влад за підтримки швейцарсько-українського проєкту «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD і Регіонального офісу міжнародного співробітництва Закарпатської області.

Віктор Микита: “Зараз ЗСУ героїчно виборюють це право на полі бою в зіткненні з ворогом. Водночас регіони та громади комплексно працюють над тим, щоб забезпечити виконання всіх вимог, які стоять перед країною на шляху до вступу в ЄС на місцевому рівні.

Знаково, що Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України став ефективним майданчиком для комунікації й пошуку реальних рішень критично важливих для країни питань, де кожна громада чи область має свій голос, є почутою і бере участь у формуванні державної та регіональної стратегій розвитку.

Під час Конгресових слухань, які сьогодні проходять в Ужгороді, разом із колегами та нашими міжнародними партнерами також обговорили План України в межах чинних інструментів ЄС і нові можливості для підтримки регіональної політики й розвитку.

Децентралізація залишається пріоритетом.

Окреслили також значення транскордонної співпраці в межах євроінтеграційних процесів нашої країни. Закарпаття має передовий досвід, і тут важливою є комунікація між ТГ, регіонами України та країнами Європейського Союзу. Це дає можливість реально оцінити, що будуть мати громади після вступу до європейської спільноти.

Щиро дякую колегам за роботу та візит на Закарпаття. Рухаємося разом до перемоги й нового європейського майбутнього”.

clipnews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *