В Ужгороді представили проєкт «Custody Records», який реалізували на базі оновленого районного управління поліції

Разом із начальником ГУНП в Закарпатській області – генералом поліції третього рангу Ярославом Колесником та місцевою громадою в Ужгороді представили проєкт «Custody Records», який реалізували на базі оновленого районного управління поліції, – повідомив голова Закарпатської ОВА Віктор Микита.

Ініціатива спрямована на покращення стандартів захисту прав затриманих шляхом запровадження електронної фіксації інформації про всі дії щодо осіб, які перебувають під контролем поліції з моменту фактичного затримання і поміщення до слідчого ізолятора або звільнення з-під варти. Також проєкт передбачає обов’язкове проведення інтерв’ю затриманої особи та поліцейського, який здійснив затримання.

Складовими «Custody Records» є:

– зонування приміщень підрозділу поліції;
– система відеонагляду 24/7;
– електронна база обліку всіх дій щодо затриманих (ІП «Custody Records»);
– інспектор з дотримання прав людини;
– дистанційний зовнішній контроль (доступ до електронної бази та відеоспостереження).

Для того, щоб працівники поліції впевнено виконували свої обов’язки та коректно комунікували з затриманими, а затримані із поліцейськими, всіх учасників процесу потрібно убезпечити шляхом відео- та аудіофіксації.

Запровадження системи в діяльність підрозділів поліції визнано доцільним і раціональним не лише керівництвом Національна поліція України, Міністерство юстиції України, а й очільниками органів регіональної влади та місцевого самоврядування, зокрема військових державних адміністрацій, обласних і районних рад, окремих територіальних громад тощо.

Це четвертий із шести таких проєктів, які ми плануємо втілити в регіоні. Відповідати найвищим стандартам права та демократії – важливе завдання, над котрим працюємо системно й демонструємо конкретні результати.

Дякую колегам з Поліція Закарпатської області, а також громаді за ініціативу та спільну реалізацію проєкту.

clipnews