В обласному Будинку дитини в Сваляві урочисто відзначили реалізацію словацького проекту

Презентовано проект «Модернізація електро-технічного обладнання в Закарпатському обласному Будинку дитини» в Сваляві.

Як ми повідомляли, на Закарпатті наразі реалізовано два проекти за підтримки Словацької агенції розвитку міжнародної співпраці.

Перший проект – шелтерне містечко для переселенців у селі Середнє на Ужгородщині – було презентовано у четвер.

А вже наступного дня відбулася презентація другого проекту.

Проект за кошти словацького уряду реалізовувала громадська організація ТАНДЕМ, якою керує Наталія Бокулєва.

Тут на 63 тисячі євро було поміняно всю електросистему та мережу, а також встановлено 8 кондиціонерів.

“Ми разом з координатором проектів Едуардом Бурашем приїхали до Свалявського будинку дитини, куди перевезли сиріт зі сходу України, і запропонували встановити кондиціонери з приміщеннях: щоб діткам було комфортніше спати, проводити дозвілля, приймати терапевтичні процедури, харчуватися. Однак, як виявилося, існуючі електромережі не дозволяли збільшити потужності. Тому ми відразу ж вирішили, що зробимо проект, який передбачатиме не лише встановлення кондиціонерів, але й замінимо всю мережу”, – розповіла Наталія Бокулєва.

Під час робіт виникло ряд перепон. Електромережі були в дуже поганому стані, інколи проводка прогоріла в середині стін. Доводилося проводити додаткові роботи. Але, до честі підрядників, все було зроблено вчасно і якісно.

Зараз у приміщеннях Будинку дитини встановлено 8 кондиціонерів і замінено всю систему електромереж.

Присутній на презентації проекту радний глави уряду Словаччини з міжнародної співпраці Едуард Бураш, який координував реалізацію проектів у Сваляві та Середньому, повідомив, що на черзі розробка ще одного проекту у Виноградівському Будинку дитини.

“Ми з перших днів повномасштабного вторгнення Росії в Україну намагаємося надати максимальну допомогу Закарпаттю та іншим регіонам України. Ми бачимо, що від війни страждають діти і особливо ті, хто залишився без батьків. Тому наша допомога направлена в першу чергу дітям. І ми готові допомагати стільки, скільки буде в наших силах”, – розповів Едуард Бураш.

На відкритті проекту були присутні представники влади Закарпаття та Словаччини, Уповноважений Посол Словаччини в Україні Марек Шафін та інші офіційні особи.

clipnews