Коли варто міняти склопакети: основні ознаки зношування та необхідність заміни

Склопакети виконують найважливішу функцію у віконній системі – вони захищають від проникнення холоду, спеки та вітру до приміщення. Якщо їх герметичність не порушена, а теплопровідність відповідає необхідним параметрам, – турбуватися нема про що. Склопакети прослужать десятки років без ремонту та заміни. Але якщо квартира починає остигати, а сама конструкція вказує на зовнішні ознаки дефектів, знадобиться професійна заміна склопакета.

Віконним сервісом Vizer пропонується швидка та якісна заміна склопакетів, ціна якої підходить більшості жителів столиці. Прийнятна вартість також на монтаж та ремонт, обслуговування віконних систем будь-якої складності. Фахівці компанії спроектують вікна за заданими параметрами та запропонують оптимальні рішення щодо термінів виконання та ціни.

Звертатися до консультантів слід у разі, якщо помітна некоректна робота віконної системи та виникнення протягів у закритій кімнаті.

Поява вогкості та різке збільшення рахунку за опалення – теж вірна ознака необхідності звернути увагу на проблему цілісності склопакетів. Але поспішати з готовими рішеннями не слід – слід з’ясувати причину.

Коли слід терміново викликати майстра

Будь-яка негерметичність одразу створює точку виходу інертного газу, який утримує холод від проникнення через скло у квартиру. Якщо такий скол чи тріщина є, склопакет не виконує свої функції на 100%. Його терміново потрібно замінити:

  • якщо скло тріснуло і утворило павутину тріщин;
  • на поверхні помітні фізичні зміни, наприклад, відшарування краю;
  • на поверхні склопакета виникли опіки від влучення агресивних розчинів;
  • помітна іржа чи руйнація на внутрішній частині склопакета.

Всі ці ознаки є зовнішніми та помітні з першого погляду.

Неочевидні причини заміни склопакету

Однак не завжди ознаки зношування та необхідності заміни склопакетів, очевидні і здаються настільки важливими.

Поява запотівання всередині склопакета – це результат таких же фізичних дефектів, але непомітних мікротріщин оку. Є й інша версія – втрата герметичності, пошкодження ущільнювачів.

Якщо порушена цілісність або міцність термоізоляції, що захищає від виникнення «містків холоду», також необхідно замінити склопакет.

Стандартний термін служби та фізичне зношування

Зазвичай склопакети служать без заміни віком від 15 років. Якісні віконні системи прослужать 20-50 років. Після 10–15 років служби слід перевірити якість віконної системи та її придатність виконувати свої функції, викликавши майстрів для оцінки стану склопакетів.

partnernews