Як побороти залежність від алкоголю та наркотиків у Хмельницькому

Залежність від алкоголю та наркотиків є серйозною проблемою, яка впливає на фізичне та психічне здоров’я людини, а також на її соціальні та сімейні відносини. Це не тільки згубна пристрасть, але й хвороба, що призводить до таких тяжких наслідків, як хвороби печінки, серця, нервової системи, психічні розлади, втрата роботи, розлучення, злочинність та смерть. На будь-якій стадії залежності хворому терміново потрібно лікування алкоголізму у Хмельницькому https://czm-maa.org/likuvannia-alkoholizmu.html або допомога від наркотичної залежності.

Три стадії розвитку алкоголізму

Що ж таке алкоголізм та наркоманія, чим вони небезпечні та як врятувати своїх близьких від біди? Давайте розбиратися. Алкоголізм є хронічною та прогресуючою хворобою з трьома стадіями розвитку, кожна з яких має свої особливості та наслідки.

● Перша стадія – це стадія адаптації, коли людина починає пити алкоголь регулярно, але ще не втрачає контроль над своїм споживанням. Людина п’є алкоголь з різних причин, таких як розвага, релаксація, втеча від проблем, наслідування інших тощо. Людина ще не відчуває сильної потреби в алкоголі, але її організм поступово звикає до нього та підвищує свою толерантність, тобто потребує більшої дози для досягнення того ж ефекту. На цій стадії людина ще не має серйозних ускладнень від алкоголю, але вже може мати деякі негативні наслідки, такі як порушення сну, зниження продуктивності, конфлікти з оточуючими, тощо. Поки залежність не перейшла в другу стадію, рекомендуємо вам звернутися за допомогою професійного психолога в реабілітаційний центр у Хмельницькому.

● Друга стадія – це стадія залежності, коли людина втрачає контроль над своїм споживанням алкоголю та починає пити компульсивно, тобто не зважаючи на наслідки. Людина відчуває сильну потребу в алкоголі, яку вона не може подолати своєю волею, та страждає від відтягувальних симптомів, коли не п’є. Залежний п’є алкоголь не для задоволення, а для зняття стану дискомфорту, який вона відчуває без нього. Він постійно думає про алкоголь, планує своє пиття, шукає приводи та виправдання для нього, приховує своє споживання від інших, заперечує свою проблему. На цій стадії алкоголізм викликає не тільки психічні розлади, а й соматичні захворювання, призводить до соціальних проблем, фінансових труднощів тощо.

● Третя стадія – це стадія деградації, коли людина повністю підпорядковує своє життя алкоголю та втрачає інтерес до всього іншого. Людина п’є алкоголь щодня, часто великими дозами, не здатна зупинитися, не реагує на спроби допомогти їй, відмовляється від лікування. Людина втрачає свою особистість, моральні цінності, самоповагу, самоконтроль, самооцінку. Людина ізолюється від суспільства, руйнує свої відносини з родиною, друзями, колегами, втрачає свою роботу, житло, майно. На цій стадії людина ризикує померти від передозування, отруєння, самогубства, насильства, нещасного випадку, або від ускладнень, спричинених алкоголем, таких як цироз печінки, панкреатит, гастрит, виразка, гіпертонія, інсульт, інфаркт, рак тощо. На цьому етапі хворому вже потрібне термінове виведення із запою.

Чому потрібна допомога професіонала

Багато залежних людей намагаються подолати свою проблему самотужки, але це часто не приносить бажаного результату. Самолікування може бути небезпечним, оскільки може викликати тяжкі відтягувальні симптоми, такі як ломка, запій, галюцинації, депресія, тривога, агресія та самогубство. Також самолікування не вирішує причини залежності, які можуть бути пов’язані з травмами, стресом, низькою самооцінкою, соціальним тиском, генетикою тощо.

Тому краще звернутися до професіоналів, які зможуть надати якісну допомогу в лікуванні залежності від алкоголю та наркотиків. Одним з таких професійних закладів є Центр Здорової Молоді у Хмельницькому, який пропонує комплексну програму реабілітації та післяреабілітаційної підтримки для залежних людей та їх родичів.

Що таке реабілітація від залежності

Реабілітація від залежності є процесом відновлення фізичного, психічного та соціального здоров’я людини, яка страждає від алкоголізму або наркоманії. Реабілітація включає різні етапи, такі як:

● Детоксикація – це процес виведення токсичних речовин з організму залежної людини, який здійснюється під наглядом лікарів та медсестер. Детоксикація допомагає зменшити вплив відтягувальних симптомів, таких як тремор, пітливість, блювота, діарея, біль, нервозність, безсоння тощо. Детоксикація триває від декількох днів до декількох тижнів, в залежності від ступеня залежності та типу речовини.

● Реабілітаційна терапія – це процес психологічної та духовної роботи з залежною людиною, який спрямований на виявлення та усунення причин та наслідків залежності, формування нових здорових ставлень та поведінки, розвиток навичок справляння зі стресом та емоціями, підвищення самооцінки та самоконтролю, відновлення відносин з родиною та суспільством. Реабілітаційна терапія включає індивідуальні та групові консультації, тренінги, лекції, вправи, медитації, хобі, спорт тощо. Реабілітаційна терапія триває від декількох місяців до декількох років, в залежності від індивідуальних потреб та цілей залежної людини.

● Післяреабілітаційна підтримка – це процес надання допомоги та супроводу залежній людині після закінчення реабілітаційної терапії, який спрямований на попередження рецидиву залежності, адаптацію до нормального життя, збереження та розвиток досягнутих результатів, підтримання мотивації та відповідальності за своє здоров’я та щастя. Слід зазначити, що лікування наркоманії у Хмельницькому використовує післяреабілітаційну підтримку для закріплення досягнутих результатів. Післяреабілітаційна підтримка включає регулярні зустрічі з психологами, соціальними працівниками, наставниками, участь у самодопоміжних групах, таких як Анонімні Алкоголіки та Анонімні Наркомани, волонтерську діяльність, навчання, працевлаштування тощо. Післяреабілітаційна підтримка може тривати протягом усього життя, але з часом стає менш інтенсивною та частою.

Наркоманія та алкоголізм – це тяжкі захворювання, а тому з лікуванням не слід затягувати. Запишіть свого родича на прийом вже сьогодні – дайте коханій людині шанс на нормальне, здорове життя!

partnernews