Підрахунок кількості людей, які перебувають у певній зоні у системах відеоспостереження

Так, лічильник відвідувачів (англ. people counter) – це одна з функцій відеоаналітики в системах відеоспостереження, яка дозволяє автоматично підраховувати кількість людей, які перебувають у певній зоні, використовуючи відеокамери та алгоритми комп’ютерного зору.

Лічильник відвідувачів може використовуватись у різних сферах, наприклад:

Торгівля: лічильник відвідувачів може допомогти магазинам та торговим центрам керувати потоком відвідувачів та оптимізувати розміщення товарів, а також оцінювати ефективність заходів, спрямованих на залучення клієнтів.

Спортивні заходи: лічильник відвідувачів може допомогти організаторам подій оцінити кількість глядачів, керувати потоком відвідувачів та безпекою.

Освіта: лічильник відвідувачів може бути використаний у школах та університетах для оцінки завантаженості аудиторій та інших зон та оптимізації розкладу занять.

Транспорт: лічильник відвідувачів може допомогти керуючим транспортом оцінити завантаженість громадського транспорту та керувати потоком пасажирів.

Алгоритми лічильника відвідувачів можуть ґрунтуватися на різних технологіях, включаючи використання методів комп’ютерного зору та машинного навчання, а також датчиків руху та тепловізорів. Вони можуть бути інтегровані в системи управління будинками та системи безпеки.

Так, аналіз звуку є однією з функцій відеоаналітики у системах відеоспостереження. Він дозволяє визначати та класифікувати звуки, які можуть вказувати на наявність деяких подій, таких як постріли, скло, яке розбивається, крики тощо.

Системи аналізу звуку відеоспостереження використовують мікрофони, встановлені в зонах, де необхідно відстежувати звук, а також алгоритми обробки звуку для класифікації різних звукових шаблонів.

Застосування аналізу звуку може бути корисним у різних галузях, таких як:

Міська безпека: системи аналізу звуку можуть бути використані з метою забезпечення безпеки міських областей та запобігання злочинам. Аналізатори звуку можуть швидко виявляти звуки пострілів, несподіваних звуків та інших звуків, які можуть бути пов’язані з кримінальною діяльністю.

Транспорт: у системах громадського транспорту системи аналізу звуку можуть допомогти у відстеженні незвичайних звуків, таких як крики, крики допомоги, позаштатні ситуації та інше.

Промисловість: аналіз звуку може використовуватися у виробничій галузі для моніторингу роботи обладнання та визначення звукових шаблонів, що свідчать про можливі поломки.

Транспортна безпека: системи аналізу звуку можуть бути використані для виявлення аварійних ситуацій на дорогах, таких як зіткнення та аварії, а також для визначення звукових сигналів, таких як сигнали свистка на залізничних переїздах.

В цілому, аналіз звуку може бути використаний для забезпечення безпеки та покращення ефективності систем відеоспостереження.

partnernews