Колоритний, розмірений, теплий Ужгород

В Ужгороді, найменшому обласному центрі України, досить комфортно будь-якої пори року, а все завдяки помірному континентальному клімату.

Погода по сезонах

У літні місяці зазвичай в Ужгороді стоїть приємна тепла погода: налаштовуйтесь на +20 °С. Узимку температура повітря зазвичай варіюється в діапазоні від 0 до -4 °С. Весна та осінь в Ужгороді також не розчарує: міжсезоння дарує від 5 до 16 °С тепла. Тим не менш, іноді погода вередує і може здивувати 36-градусною спекою у липні чи морозом до -28 градусів у січні. Наша сторінка погода в Ужгороді на місяць дасть вам змогу підготуватися до будь-яких сюрпризів природи.

Що цікавого в місті?

Якщо ви не проживаєте у цьому мальовничому місті, є багато причин, щоб відвідати його хоча б одного разу. Ужгород — місто із давньою історією та колоритною архітектурою. У різний час тут панували хорвати, угорці, італійці, чехи — усі вони залишили свій слід в архітектурній та ментальній пам’яті містечка. Назву Ужгорода пов’язують із річкою Уж, що перетинає місто.

На мандрівників чекає ужгородський замок, в якому розташований етнографічний музей. Початок будівництва фортеці датується X століттям, а в XVI столітті її реконструювали італійські архітектори. Поруч — Закарпатський музей народної архітектури та побуту. Це автентичне село просто неба: тут можна побачити будинки різних часів з усіх куточків Закарпаття.

Якщо прогноз обіцяє сприятливу погоду в Ужгороді, обов’язково прогуляйтеся Липовою алеєю. Це найдовша алея у Європі, її довжина — 2,2 км. Якщо вам пощастить опинитися в цьому місті в другій половині квітня — на початку травня, зможете насолодитися красою квітучої сакури. В середині літа (червень-липень) алея наповнюється ароматом лип. Якщо відрядження випало на весну, неодмінно відвідайте Ботанічний сад на вулиці Ольбрахта — там квітнуть дивовижні магнолії. Ужгородський дендрарій також потішить красою хвойних та субтропічних рослин.

Шанувальникам живопису — до художнього музею Йосипа Бокшая на вул. Жупанатській. Тут можна побачити колекцію картин закарпатських художників та полотна Айвазовського. На вулиці Кошицькій розташований арт-центр «Галерея ILKO», де регулярно проводяться виставки сучасного мистецтва.

Чудовим завершенням насиченого дня в Ужгороді може стати відвідування Обласного музично-драматичного театру або Закарпатської філармонії.

Ужгород гастрономічний

Найпопулярніші у місті локації для прогулянок — вулиця Корзо, де є безліч затишних кафешок, вулиця Волошина, багата на пам’ятки архітектури, та провулок Гірчичне зерно. Тут на гостей Ужгорода чекає безліч атмосферних таверн, пабів та ресторанчиків, де можна продегустувати страви закарпатської та угорської кухні, замовити справжню італійську піцу, обрати щось екстрагостре з мексиканського меню чи спробувати веганську випічку. Почати новий день із задоволенням допоможуть місцеві кав’ярні та кондитерські, що славляться ароматною кавою і смачними солодощами. Не забудьте і про закарпатське вино, яке можна знайти в одному з численних ужгородських дегустаційних залів.

partnernews