Трансфертне ціноутворення

Трансферне ціноутворення – можливість мінімізувати сукупне податкове навантаження групи підприємств.

Коли потрібно мінімізувати сукупне податкове навантаження групи підприємств, говорять про трансфертне ціноутворення. У цьому випадку перерозподіляється загальний прибуток у бік компаній з економічно вигідною системою оподаткування.

Отримати детальну інформацію про трансфертне ціноутворення в Україні можна на сайті консалтингової компанії «ПАРЕТО».

Трансферне ціноутворення дозволить фіксовану вартість товарів та послуг на підставі внутрішньофірмових цін. При цьому вони можуть відрізнятись від ринкових. Це дозволяє максимально зменшити податки компанії. Встановлення трансфертних цін має такі переваги:

  • Можливість розподілу сфер впливу між окремими філіями компаніями.
  • Можливість виведення коштів, які отримані внаслідок діяльності дочірніх фірм із держав з обмеженнями на виведення капіталу.
  • Підвищення конкурентоспроможності завдяки захопленню більшої частини ринку у зв’язку зі штучним зменшенням вартості продукції.

Трансферне ціноутворення сьогодні актуальне не лише для великих об’єднань, а й для представників малого та середнього бізнесу. Це пов’язано з можливістю зменшення оподаткування, що призводить до збільшення прибутку цілком законними шляхами.

Трансферне ціноутворення в Україні регулюється статтею №39 ПК. Воно характеризується як система, у межах якої формується «справедлива» вартість послуг і товарів, вартість інших об’єктів договірних взаємин у контрольованих операціях. Дуже часто за даними цінами укладають договори юридичні особи однієї міжнародної корпорації.

Документація з трансфертного ціноутворення передбачає підготовку певного пакету матеріалів, які одержують у результаті аналізу у сфері міжнародного оподаткування. Такі документи містять інформацію про діяльність підприємства. Згідно з чинним українським законодавством документація з трансфертного ціноутворення подається до контролюючих органів на запит у встановлені терміни. Усі необхідні матеріали готуються чи конкретним підприємством чи експертами.

При трансфертному ціноутворенні обов’язково подаються відповідні звіти до контролюючих органів. У них міститься це підсумкова інформація про контрольовані операції. Відповідно до чинного законодавства такі документи називаються Звітом про контрольовані операції. До звіту про контрольовані операції повинні включатися всі здійснені контрольовані операції з нерезидентом. Важливо підготувати документ за встановленою формою. Оформляти звіт можна в електронному вигляді.

Звіт про контрольовані операції необхідно подавати у визначені строки за відповідний звітний період. За неподання чи несвоєчасне подання звіту відповідно до українського законодавства застосовуються штрафні санкції. Крім цього, за порушення термінів звітності може бути призначена додаткова перевірка з трансфертного ціноутворення.

partnernews