Кебаб – смачне східне блюдо

Кебаб – традиційне блюдо турецької кухні.

Історичною батьківщиною кебабов є Туреччина. У турецькій кухні блюда представлені у величезній різноманітності. Для приготування блюд використовується м’ясо різних видів : яловичини, баранини, свинини, курки і ін. Існують також веганські варіанти. При їх приготуванні часто використовується тофу або фалафель. Для готування кебабов м’ясо готують по-різному. Його ріжуть, рубають або перемелюють залежно від конкретної рецептури.

Сьогодні кебабы користуються популярністю у всьому світі. У Львові їх можна замовити тут farsh.in.ua/product-category/kebab/.

Основні види кебабов :

  • Доннер-кебаб. Це блюдо відоміше під назвою шаурма. При його приготуванні великий шматок м’яса розміщують на вертель і готують над вугіллям. Після цього продукт ріжуть на дрібні шматочки і завертають в спеціальну тонку перепічку. Додаткові інгредієнти – листя салату, помідори, лук, ароматний соус.
  • Шиш-кебаб. Це традиційний шашлик. Попереднє м’ясо, порізане на порційні шматки, вимочують в спеціальному маринаді із спеціями. Після цього їх нанизують на шампури, чергуючи з помідорами і перцем. Готування блюда здійснюється над вугіллям.
  • Люля-кебаб. Спочатку формують ковбаски з фаршу, які нанизують на шампур і смажать над вугіллям. При цьому у фарш додають виключно лук і спеції. Блюдо подають у поєднанні з лавашем.
  • Тас-кебаб. Це блюдо є тушкованим м’ясом з ароматною підливою. Доповненням до нього є прісна перепічка і гарнір з картоплі або моркви.

Кебаб при правильному приготуванні є дуже корисними блюдом. Але при порушенні технології воно може робити несприятливий вплив на організм. Слід також пам’ятати про високу калорійність кебабов. Вони підходять прекрасно для перекушувань, але вряд чи, коштує їх включати в щоденний раціон.

Лаваш, який використовується у блюді, вважається одним з найкорисніших видів хліба. Він  виготовляється з цельнозерновой борошна без додавання дріжджів. Шкідливими можуть бути тільки лаваші, які містять сирні або будь-які інші добавки. У такій часто  є присутніми транс-жири, а також багато цукру і солі.

Корисність кебабов пояснюється присутністю у блюдах великої кількості овочів. Зокрема це свіжа капуста, що містить у великій кількості вітамін С і морква, що є джерелом вітаміну А. В якості приправ при приготуванні блюд використовують  зелень, лук і часник. Ці продукти  містять не лише велику кількість різноманітних вітамінів, але і потужними природними антиоксидантами. Крім того м’ясо містить важливий для організму білок, який є будівельним матеріалом для клітин тканин.

Кебаб – це універсальні блюда. Їх можна подавати в тарілці при організації застілля. Також, замовивши, шаурму можна швидко перекусити на ходу. У кебабах міститься повний комплект продуктів, здатних забезпечити швидке насичення організму і подарувати приємні смакові відчуття. Якісний кебаб, приготований відповідно до технології, є вишуканим блюдом, яке можна поєднувати з вином або іншими міцними напоями.

partnernews