Що таке УФ-друк і де його можна застосувати?

Із розвитком технологій з’являється все більше видів друку. Часом буває важко визначитися, який із них вибрати для конкретної задачі. Дізнайтеся більше про ультрафіолетовий друк, щоб розуміти його особливості та сфери застосування. Такий метод стає все популярнішим, адже надає багато можливостей.

Це вид цифрового друку, де використовуються особливі чорнила. Завдяки дії ультрафіолетового випромінювання вони стають твердішими. Так відбувається фотополімеризація. УФ-друк непрозорий: на поверхні матеріалу виникає тоненька плівка, а чорнило не поглинається. Можна наносити відбиток на різноманітні матеріали. Це може бути навіть деревина, шкіра, текстильні вироби (килим) або гумові. Компанія Декор Принт швидко та якісно надрукує для вас потрібні зображення та проконсультує щодо особливостей технології.

Де найчастіше застосовується УФ-друк?

  • Рекламна сфера

Це може бути різна продукція. Наприклад, обкладинки, картонні фігури, мобільні телефони, листові та рулонні матеріали. Дуже часто використовуються вироби зі звичайного та мікрогофрокартону, а також ПВХ-пластику. УФ-технологія допомагає створювати сувеніри. Це можуть бути ручки, флешки чи навіть відбитки на техніці (планшети, ноутбуки тощо).

  • Оформлення інтер’єру

Ультрафіолетовий друк все частіше використовують дизайнери. Завдяки цьому вдається втілити багато ідей щодо оформлення приміщень. Можна друкувати на кухонних панелях, плитці для ванної кімнати, натяжній стелі, лінолеумі й ламінаті. Також технологія застосовується для створення театральних прикрас і поліграфічних виробів.

  • Будівництво й архітектура

Сучасні компанії, які пов’язані з цими сферами, часто застосовують УФ-друк. Наприклад, на плитці, порцеляновому керамограніті, склі та композиційних матеріалах.

Яке поліграфічне обладнання використовується?

  • Рулонні принтери. На них можна друкувати лише із застосуванням рулонних матеріалів. Це дуже популярне обладнання для сфери реклами, адже зображення наноситься на папір, банери, сітку, плівку тощо.

  • Планшетні принтери. Вони дозволяють працювати з важчими матеріалами. Так здійснюється друк на дерев’яних виробах (меблях або деталях), дзеркалах, склі.

  • Комбіновані принтери. У них є рухомий стіл із вакуумом. Завдяки цьому можна друкувати і на класичних рулонних матеріалах, і на легких листових. Для останніх пристрої мають розсувні столи з валиками, куди й подається річ для друку.

Властивості та переваги ультрафіолетового друку

УФ-принтери використовують спеціальні чорнила, які фіксуються завдяки полімеризації. Готовий відбиток створюється дуже яскравим та насиченим. Його не обов’язково додатково захищати, наприклад, ламінуючи. Він уже стійкий до незначних механічних пошкоджень і атмосферних явищ. Ультрафіолетові фарби дозволяють створити зображення, яке не стиратиметься й не пошкодиться хімічно активними речовинами. Це вигідно відрізняє їх від чорнил зі звичайними та екорозчинниками.

УФ-чорнила твердішають майже миттєво, тому їх використовують на широкому спектрі матеріалів. Завдяки цій технології можна зекономити час. Вона не потребує підготовчих робіт і спеціальних матеріалів (наприклад, плівок або плит).

Зважайте на особливості УФ-друку, щоб визначитися, чи ця технологія підійде для вашої задачі. За потреби ви завжди можете звернутися до спеціалістів «Декор принт», щоб надрукувати різноманітні зображення.

partnernews