ДВП: особливості матеріалу, переваги і недоліки

Зараз будівельний ринок просто переповнений різноманітними матеріалами. Найбільшою затребуваністю користуються серед покупців ДВП. Знайти підходящу продукцію можна в інтернет-магазині «Томек» переходьте за посиланням: https://tomek.lviv.ua/catalog/plitni-materiali/dvp/.

Склад і особливості матеріалу

ДВП – будівельний матеріал, виготовлений з деревних волокон, і з’єднаний за допомогою клейового сировини або шляхом «сухого пресування». В якості основного компонента використовують тирсу. Грубу сировину обробляють і перемелюють в необхідні волокна. В якості сполучного компонента вибирають синтетичні смоли.

Принцип виготовлення складається з наступних етапів:

  1. Відділення деревини. За допомогою промивання видаляють пісок та інше сміття.
  2. Подрібнення. На цьому етапі деревини перетворюють в більш дрібні волокна.
  3. Створення форми. У загальну деревну масу додають смоли або інші синтетичні сполучні компоненти.

Переваги та недоліки будівельного матеріалу

ДВП отримало широку затребуваність на ринку, завдяки своїм перевагам, до яких відносять:

  • Висока щільність. Товщина плити ДВП не більше 12 мм, тому часто використовують виріб в якості основи для виготовлення меблів або для ящиків.
  • Хороша міцність. Ця характеристика залежить від товщини виробу, тому, для того щоб вибрати міцну і надійну конструкцію, необхідно вибирати максимально щільні варіанти.
  • Легко піддається обробці. ДВП легко обробляється, при цьому не змінюючи своїх структурних характеристик. Такий матеріал часто використовують в якості основи під штукатурку.
  • Доступна ціна. На відміну від масиву дерева, ДВП значно менше в вартості, тому його так активно використовують для облаштування об’єктів.

До недоліків варто віднести:

  • Швидко займається. До складу плити входять синтетичні клейові матеріали, які дуже швидко займаються. Для того щоб поліпшити характеристики плити, її додатково покривають спеціальними розчинами.

Як правильно вибрати матеріал

На жаль, недобросовісні виробники часто використовують неякісні матеріали для виготовлення плит ДВП. Тому варто уважно підходити до вибору продукції, щоб конструкції прослужили тривалий термін служби.

Для того щоб вибрати якісну продукцію, варто дотримуватися наступних рекомендацій:

  1. Уважно вивчають зовнішній вигляд виробу. Якісні листи ДВП не мають дефектів на поверхні, а також слідів смоли. Тому якщо є на плиті хоч які-небудь проблеми, не варто купувати цей матеріал.
  2. Тільки перевірені виробники. Віддавати перевагу краще продукції від відомих виробників, які вже заробили собі непогану репутацію на ринку. Якщо продукція купується через інтернет-магазини, варто вивчити всі сертифікати якості про ці товари.

Плити ДВП – затребуваний будівельний матеріал, що відрізняється хорошими практичними характеристиками і невисокою вартістю.

partnernews