Зенітні ліхтарі

Зенітні ліхтарі – це потужне джерело природного світла.

Особливі світлові прорізи, які установлюють на покрівлі будівель називають зенітними ліхтарями. Після їх монтажу в приміщення потрапляє більше сонячного світла, в порівнянні зі звичайними стіновими склопакетами. Замовити установку зенітних ліхтарів можна тут https://axiomaua.com.ua/ua/flashing-lights/.

Основне призначення зенітних ліхтарів – природне освітлення виробничих громадських приміщень великої площі. При їх використанні вдається забезпечити ефективне та рівномірне освітлення. Верхнє світло гарантує два рази більшу освітленість, в порівнянні з традиційними вікнами. Крім того денне світло необхідний для гарного самопочуття і підвищення працездатності. Зенітні ліхтарі візуально розширюють простір за рахунок надходження великої кількості природного світла.

Інші привабливі особливості зенітних ліхтарів:

● Можливість забезпечення природної вентиляції. У зв’язку з припливом свіжого повітря з вулиці в будинку вдається підтримувати комфортну температуру. Також в цьому випадку знижуються витрати на облаштування примусової вентиляції.

● Гарантія швидкого димовидалення. У разі пожежі природним способом відбувається відведення диму і тепла, що гарантує підвищення безпеки для працівників. Крім того пожежні служби можуть більш ефективно виконувати свої функції.

Існує величезна різноманітність зенітних ліхтарів. Але найбільш ефективними в плані організації освітлення і для вентиляції вважаються стрічкові зенітні ліхтарі. Такі прямокутні конструкції можуть мати бути протяжністю до 15 м. Їх ширина – 1 – 6 м. Вони встановлюються уздовж конька покрівлі, між окремими фермами покрівельного покриття або між кроквяними зв’язками скатних дахів.

Точкові зенітні ліхтарі спочатку призначалися для забезпечення щоденної витяжної і припливної вентиляції, але після їх установки також вдається поліпшити природну освітленість приміщень. Найчастіше їх встановлюють в громадських і адміністративних будівлях. Точкові зенітні ліхтарі можуть мати плоску, опуклу і пірамідальну форму.

Купольні зенітні ліхтарі-це найбільш складні конструкції, що нагадують формою сферу. Їх встановлюють, як правило, в громадських будівлях і в елітних приватних домоволодіннях. При проектуванні купольних конструкцій потрібно враховувати багато зовнішніх чинників: парниковий ефект, снігове навантаження, температурні деформації та ін.

partnernews