Стратегічне планування громад та фінансування проєктів із державного бюджету — у фокусі спільної селекторної наради ОДА та облради

Заступник голови Закарпатської обласної ради Денис Ман та представники Департаменту економічного та регіонального розвитку, торгівлі, залучення інвестицій, забезпечення виконання державних програм та контролю за їх виконанням ОДА під головуванням заступника голови облдержадміністрації Іштвана Петрушки взяли участь у селекторній нараді з представниками громад області.

На зустрічі йшлося про окремі питання регіонального розвитку, зокрема про стратегічне планування громад, фінансування проєктів із залученням коштів державного бюджету тощо.

Представники ОДА повідомили, що за рішенням обласної комісії, продовжено конкурс проєктів, що можуть реалізовуватися за кошти державного фонду регіонального розвитку в частині технічних завдань із розбудови індустріальних парків та поводження з ТПВ, до 8 липня включно, після чого такий відбір буде завершено, а члени комісії приступлять до оцінювання та формування рейтингу проєктів, що будуть відібрані до фінансування у 2022 році.

Йшлося на нараді також про те, що частина об’єктів, які отримали фінансування за кошти державної програми, досі не введені в експлуатацію, що не дозволяє громадам користуватися повноцінно цими спорудами. Крім того, спостерігається негативна історія громад у реалізації проєктів із залученням коштів ДФРР, що може негативно вплинути на участь таких громад у майбутніх відборах. На цьому наголосив Денис Ман, коментуючи ситуацію із дитячим садком, який був збудований у селі Тарасівка у попередні роки, але досі не розпочав приймати дітей.

«Вчора під час робочої поїздки на Тячівщину разом із депутатом обласної ради Василем Демянчуком вивчали ситуацію навколо будівництва школи в Тарасівці. Звернув увагу на чудову будівлю дошкільного закладу, що була збудована за кошти місцевого бюджету та кошти ДФРР, однак досі тут не видно, що діти відвідують цей заклад. Хотілося б, щоб громади розуміли, що кошти державних програм знаходити важко, а такі будівництва були історіями успіху, а не вимагали пояснень і запитань, які сьогодні виникають. Вірю, що Нересницька громада, на території якої знаходиться цей об’єкт, розуміє важливість ефективного використання державних інвестицій».

На нараді йшлося і про паспортизацю територіальних громад із зазначенням усіх наявних ресурсів та об’єктів на території ТГ: статті наповнення бюджетів, туристичні магніти тощо. Ця інформація має увійти до інвестиційного каталогу області.

Заступник голови обласної ради також запропонував обговорити питання підготовки кадрів для органів місцевого самоврядування як важливої складової для впровадження нової державної регіональної політики в Україні. У ході селектору професор УжНУ Світлана Слава презентувала навчальну програму «Економіка управління і розвиток громад області», яка  дозволяє здобути навички стратегічного планування, управління проектами, залучення зовнішніх фінансових джерел у розвиток громад тощо.

 

Пресслужба Закарпатської обласної ради

clipnews