Що рекомендує робити ЛОР-лікар восени?

А перевіреного отоларинголога можна знайти тут: отоларинголог Львів.

Головні рекомендації від лікаря

  • Перше: вакцинуйтеся і щепіться вчасно. Колись щеплення зупинили епідемії чуми, поліомієліту та туберкульозу, а тепер ми про них забули. Ні, навряд чи вас вразить чума, але кір, вітряна віспа або краснуха може цілком – можна гарантовано позбутися перед ними страху, роблячи планову вакцинацію. Також не забуваємо про грип. Два роки поспіль ми уникли епідемії грипу, лише тому, що прищепилося близько 60-70% населення.
  • Друге: пам’ятаєте про вітамін D. Єдиний вітамін, який лікарі рекомендують приймати ззовні людині з нормальним харчуванням, оскільки можливості отримати його з їжі і сонця вкрай мало, особливо в наших широтах.
  • Третє: не перестарайтеся з промиванням носа. Слиз в носі містить імуноглобуліни, які потрібні для захоплення хвороботворних мікроорганізмів і зволоження вдихуваного повітря – кожен раз, змиваючи слиз, ви протягом 8 годин, поки вона не утворюється знову, уразливі для всіх вірусів, літають навколо вас в приміщенні. Уявіть, робити клізму кожен день – ваш кишечник не відповів би вам взаємністю, також і з носом. Але якщо рясне виділення з носа вам заважає – ви маєте право його змити морською водою.
  •  Четверте: висипайтеся. Сон – природні ліки і імуномодулятор для організму. Переоцінити його значимість неможливо. Від нестачі сну людина гине раніше, ніж від голоду.
  • П’яте: не використовуйте препарати з приставками “імуномодулятори, антивірусні” – велика частина з них не має доведеного ефекту і забирає при хворобі найцінніше – ваше час. При виражених симптомах зверніться до фахівця.
  • Шосте: чи не грійте область, яка у вас болить. Найчастіше, підозрюючи у себе гайморит, пацієнти гріють це місце за заповітами бабусі сіллю, грілкою і чим-небудь ще. Цього не варто робити з двох причин – підвищення температури є каталізатором всіх біохімічних процесів і прискорює гноеобразованіе, крім того, призводить до розширення судин і ще більшого набряку органу.
  • Сьоме: не використовуйте самостійно антибіотики. 90% застуд є вірусними і вимагають лише симптоматичного лікування і полегшення стану. Застосувавши антибіотик при вірусної хвороби, ви загальмовує імунну відповідь, пригнічуючи мікробіоту кишечника і стимулюєте стійкість бактерій – наступного разу при серйозному захворюванні антибіотик може не допомогти.
  • Восьме: не збивайте температуру тіла, якщо вона не вище 38С. Температурна реакція є адекватною відповіддю для організму, завдяки якому він прискорює утворення білків антитіл для атаки інфекції та одночасно гальмує ділення вірусних частинок. Використовуючи препарати для зниження температури тіла, ви ризикуєте передозувати ними і збити імунну відповідь. Але якщо температура триває довше 3-х діб – це привід звернутися до лікаря.
  •  Дев’яте: пийте частіше і більше. Вода – найпоширеніша речовина в організмі, і, вболіваючи, ми активно втрачаємо вологу з потом і диханням. Всі процеси в організмі протікають при наявності води – в тому числі, процеси боротьби з інфекцією.
  • Десяте: відпочивайте. У нас в країні не прийнято відпочивати під час хвороби. Часто застуда переноситься на ногах – крім того, що ви заражаєте інших людей, ви ризикуєте підхопити супер-інфекцію, тобто до вже наявної хвороби може приєднатися ще одна, і тоді процес лікування затягнеться.
partnernews