Правила підготовки до УЗД

Для того щоб отримати максимально повну інформацію про стан органів необхідно ретельно виконувати всі рекомендації, які вам рекомендує дільничний лікар. А пройти обстеження можна тут: https://urosvit.com/ultrazvukove-doslidzhennya/uzd-limfatichnihchih-vuzliv -lviv /.

Перешкодити проведенню УЗД і спотворити його результати можуть гази в кишечнику, велика ступінь ожиріння, відкрита рана і пов’язка в досліджуваній області, а також висока активність пацієнта під час проведених досліджень.

Для позбавлення скупчення газів в кишечнику (при підготовці до досліджень селезінки, жовчного міхура та підшлункової залози) за 3 – 4 дні до призначеного дослідження необхідно виключити з раціону харчування сирі овочі, багаті клітковиною; фрукти; бобові; чорний хліб; цільне молоко; напої з газом; висококалорійні кондитерські вироби. Якщо дитина схильна до підвищеного газоутворення, то рекомендується прийом активованого вугілля, фестала, мезим-форте, Еспумізан і ін.

Якщо дитина в момент досліджень отримує будь-які лікарські препарати, необхідно поставити до відома про це лікаря, який проводить дослідження.

УЗД черевної порожнини проводиться натщесерце, тому за 8-12 годин до процедури слід утриматися від прийому їжі.

При підготовці до УЗД органів черевної порожнини у дітей до 1-го року годувати малюка можна в звичайному режимі, а на УЗД необхідно приходити з таким розрахунком, щоб прийти на нього через 3 години після останнього прийому їжі. Якщо дитина годувати не молоком, а молочною сумішшю, інтервал повинен становити 3,5 години, так як штучна суміш засвоюється довше. Від овочевих і фруктових сумішей бажано відмовитися. У разі необхідності можна допо чистою питною водою (без цукру!). Будь-які види чаїв не допускаються.

Підготовка до УЗД нирок:

При нормальній вазі підготовка до УЗД нирок не потрібно. Надмірна вага і підвищене газоутворення в кишечнику ускладнюють виконання ультразвукової діагностики, і в цих випадках рекомендується така ж підготовка до УЗД нирок, як і до дослідження органів черевної порожнини.

Підготовка до УЗД наднирників:

За 3 дні до дослідження призначається бесшлаковая дієта, що виключає продукти тваринного походження. Можна вживати в їжу крупи, бобові, картопля, овочі, фрукти, горіхи і насіннячка, чорний хліб або зернові хлібці, макаронні вироби з борошна грубого помелу, з солодощів – мед і сухофрукти, з напоїв – трав’яні чаї і натуральні соки. Вранці напередодні УЗД необхідно прийняти проносне (за призначенням лікаря). Дослідження наднирників проводиться натщесерце. Дітей до 1-го року досить просто принести на процедуру через 3-3,5 години після останнього годування.

Підготовка до УЗД сечового міхура:

Напередодні дослідження – легка вечеря не пізніше 19 годин;

в день обстеження за 1 годину до дослідження випити 1 літр рідини (для наповнення сечового міхура) і не мочитися;

В ідеалі дитина на момент проведення УЗД повинен відчувати яскраво виражені позиви до сечовипускання.

Підготовка до УЗД сечового міхура з визначенням обсягу залишкової сечі здійснюється в два етапи: спочатку виконується класичне УЗД сечового міхура, потім дитину просять відвідати туалет, після чого проводять дослідження повторно, звертаючи уваги на те, яка кількість сечі залишилося в сечовому міхурі, тобто повноцінно чи відбувається його спорожнення.

Підготовка до УЗД сечового міхура у немовляти дитини необхідно буде погодувати або попоить за 15-20 хвилин до початку процедури.

Підготовка до УЗД щитовидної залози:

При підготовці до УЗД щитовидної залози необхідно лише з’ясувати і повідомити лікаря-діагноста вага і зріст дитини на момент дослідження. Щоб не виникло блювотного рефлексу можна привести маленького пацієнта натще.

Підготовка до УЗД малого таза для хлопчиків:

УЗД мошонки у хлопчиків підготовки не вимагає, достатньо перед процедурою провести звичайний гігієнічний догляд за зовнішніми статевими органами.

На УЗД передміхурової залози потрібно приходити з наповненим сечовим міхуром. Підготовка до даного дослідження проводиться за тією ж схемою, що і підготовка до УЗД сечового міхура (див. Вище).

partnernews