Як захистити шкіру влітку?

Сонце – джерело позитивних емоцій, радості, відпочинку, зміцнення імунітету, полегшення ряду захворювань, особливо шкірних. Якісну косметику можна знайти тут: https://suemade.com/.

Але воно ж і джерело загрози: надмірний вплив сонячних променів може призвести до опіків і навіть до раку шкіри. Під прямим сонцем шкіра швидше старіє. Цей процес називають фотостаріння: він проявляється підвищеною сухістю шкіри, втратою тонусу і пружності, eвеліченіем зморшок і зморшок, освітою пігментних плям. Як зробити спілкування з сонцем безпечним? Що потрібно зробити, щоб не завдати шкоди здоров’ю? Як правильно засмагати?

UVA, UVB, SPF: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ. промені UVA

Проникають через хмари і скла автомобіля, вікна в офісі та квартирі. Вони не викликають опіків, але небезпечні для шкіри, оскільки руйнують колаген і ушкоджують ДНК клітин, призводять до передчасного старіння, виникнення новоутворень.

Промені UVB

Стимулюють утворення меланіну в шкірі і відповідають за загар. Провокують сонячні опіки і можуть стати причиною розвитку раку шкіри.

SPF – Sun Protection Factor – «Фактор захисту від сонця».

Цей індекс позначає здатність кошти захистити шкіру від шкідливого впливу ультрафіолету спектра В. Засіб з SPF вбереже від обгорання: чим сильніше SPF-фільтр, тим надійніше буде захист.

Щоб спростити маркування і зробити її зрозумілою для споживача в будь-якій країні Євросоюзу, виділені чотири класи сонцезахисних коштів:

      • 10-15 — базовий;
      • 15-25 — середній;
      • 30-50 — високий;
      • 50+ – дуже високий.

ВИБІР SPF-фактора

Вибір засобу залежить від фототипу шкіри. Фототип – це рівень чутливості шкіри до дії сонячних променів. Чим світліше шкіра, тим швидше і сильніше вона обгорає на сонці і тим ретельніше потрібно її захищати від впливу прямих сонячних променів.

Всі люди діляться на 6 фототипів в залежності від стану шкіри:

1. Кельтський тип – ніколи не загоряють, завжди обгорають. Світла шкіра, часто з веснянками, руді або блондини, світлі очі.

2. Європейський нордичний тип – іноді загоряють, але частіше обгорають. Світлошкірі, світло-русяве волосся, іноді темно-русяве, світлі очі.

3. Середньоєвропейський тип – добре загоряють, іноді обгорають. Карі або світлі очі, темно-русяве або каштанове волосся і шкіра кольору слонової кістки без веснянок.

4. Середземноморський тип – добре загоряють, ніколи не обгорають. Темні очі, темне волосся і смаглява шкіра без веснянок.

5. Індонезійська (східний тип – завжди загоряють, ніколи не обгорають. Засмага, темне волосся і очі.

6. Африканський тип – ніколи не обгорають. Дуже темна шкіра, чорне волосся і очі. Для людей кельтського і нордичного фототипів необхідні сонцезахисні засоби з SPF 40-50 +.

На сонцезахисні засоби з SPF 30-40 можна переходити не раніше, ніж через тиждень.

Для людей середньоєвропейського фототипу значення SPF можуть бути нижче, але в перші дні перебування під прямими сонячними променями краще перестрахуватися і використовувати сонцезахисний крем з SPF 30-40.

ВАЖЛИВО! Для літнього періоду слід вибирати крему з показником SPF не менше 30.

Для середземноморського фототипу значення SPF можуть бути ще нижче, але нехтувати сонцезахисними засобами все ж не варто.

Представникам індонезійського і афроамериканського фототипу можна обмежитися сонцезахисними засобами з мінімальними значеннями SPF.

СОНЦЕЗАХИСНИЙ КРЕМ?

Для цього потрібно враховувати відразу кілька факторів.

Фактор віку

Молода і зріла шкіра до 30-35 років захищається від сонця набагато краще, ніж в старшому віці. Після 35 років захист шкіри потрібно посилювати.

Спосіб життя

Одна справа, якщо ви офісний працівник і весь день проводите в приміщенні, і інша справа, якщо ви молода мама і цілими днями гуляєте з коляскою: вплив сонця на вашу шкіру буде різним.

Стан шкіри

Крем з високим SPF – незамінна складова догляду для тих, хто проходить курс косметичних процедур або деякі спеціалізовані курси лікування. У таких випадках чутливість до сонця істотно підвищується, і без високої захисту шкіра може відреагувати на сонячні промені почервонінням, роздратуванням і пігментними плямами.

Також потрібно враховувати індекс ультрафіолету в вашому регіоні – т. Е. Інтенсивність сонячного випромінювання.

partnernews