Сонце – джерело позитивних емоцій, радості, відпочинку, зміцнення імунітету, полегшення ряду захворювань, особливо шкірних. Якісну косметику можна знайти тут: https://suemade.com/.
Але воно ж і джерело загрози: надмірний вплив сонячних променів може призвести до опіків і навіть до раку шкіри. Під прямим сонцем шкіра швидше старіє. Цей процес називають фотостаріння: він проявляється підвищеною сухістю шкіри, втратою тонусу і пружності, eвеліченіем зморшок і зморшок, освітою пігментних плям. Як зробити спілкування з сонцем безпечним? Що потрібно зробити, щоб не завдати шкоди здоров’ю? Як правильно засмагати?
UVA, UVB, SPF: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ. промені UVA
Проникають через хмари і скла автомобіля, вікна в офісі та квартирі. Вони не викликають опіків, але небезпечні для шкіри, оскільки руйнують колаген і ушкоджують ДНК клітин, призводять до передчасного старіння, виникнення новоутворень.
Промені UVB
Стимулюють утворення меланіну в шкірі і відповідають за загар. Провокують сонячні опіки і можуть стати причиною розвитку раку шкіри.
SPF – Sun Protection Factor – «Фактор захисту від сонця».
Цей індекс позначає здатність кошти захистити шкіру від шкідливого впливу ультрафіолету спектра В. Засіб з SPF вбереже від обгорання: чим сильніше SPF-фільтр, тим надійніше буде захист.
Щоб спростити маркування і зробити її зрозумілою для споживача в будь-якій країні Євросоюзу, виділені чотири класи сонцезахисних коштів:
• 10-15 — базовий;
• 15-25 — середній;
• 30-50 — високий;
• 50+ – дуже високий.
ВИБІР SPF-фактора
Вибір засобу залежить від фототипу шкіри. Фототип – це рівень чутливості шкіри до дії сонячних променів. Чим світліше шкіра, тим швидше і сильніше вона обгорає на сонці і тим ретельніше потрібно її захищати від впливу прямих сонячних променів.
Всі люди діляться на 6 фототипів в залежності від стану шкіри:
1. Кельтський тип – ніколи не загоряють, завжди обгорають. Світла шкіра, часто з веснянками, руді або блондини, світлі очі.
2. Європейський нордичний тип – іноді загоряють, але частіше обгорають. Світлошкірі, світло-русяве волосся, іноді темно-русяве, світлі очі.
3. Середньоєвропейський тип – добре загоряють, іноді обгорають. Карі або світлі очі, темно-русяве або каштанове волосся і шкіра кольору слонової кістки без веснянок.
4. Середземноморський тип – добре загоряють, ніколи не обгорають. Темні очі, темне волосся і смаглява шкіра без веснянок.
5. Індонезійська (східний тип – завжди загоряють, ніколи не обгорають. Засмага, темне волосся і очі.
6. Африканський тип – ніколи не обгорають. Дуже темна шкіра, чорне волосся і очі. Для людей кельтського і нордичного фототипів необхідні сонцезахисні засоби з SPF 40-50 +.
На сонцезахисні засоби з SPF 30-40 можна переходити не раніше, ніж через тиждень.
Для людей середньоєвропейського фототипу значення SPF можуть бути нижче, але в перші дні перебування під прямими сонячними променями краще перестрахуватися і використовувати сонцезахисний крем з SPF 30-40.
ВАЖЛИВО! Для літнього періоду слід вибирати крему з показником SPF не менше 30.
Для середземноморського фототипу значення SPF можуть бути ще нижче, але нехтувати сонцезахисними засобами все ж не варто.
Представникам індонезійського і афроамериканського фототипу можна обмежитися сонцезахисними засобами з мінімальними значеннями SPF.
СОНЦЕЗАХИСНИЙ КРЕМ?
Для цього потрібно враховувати відразу кілька факторів.
Фактор віку
Молода і зріла шкіра до 30-35 років захищається від сонця набагато краще, ніж в старшому віці. Після 35 років захист шкіри потрібно посилювати.
Спосіб життя
Одна справа, якщо ви офісний працівник і весь день проводите в приміщенні, і інша справа, якщо ви молода мама і цілими днями гуляєте з коляскою: вплив сонця на вашу шкіру буде різним.
Стан шкіри
Крем з високим SPF – незамінна складова догляду для тих, хто проходить курс косметичних процедур або деякі спеціалізовані курси лікування. У таких випадках чутливість до сонця істотно підвищується, і без високої захисту шкіра може відреагувати на сонячні промені почервонінням, роздратуванням і пігментними плямами.
Також потрібно враховувати індекс ультрафіолету в вашому регіоні – т. Е. Інтенсивність сонячного випромінювання.