Виставку картин Петра Шолтеса відкрито в Ужгороді

Виставка художника, фанатично закоханого в Ужгород – Петра Шолтеса, відкрилася в Генеральному консульстві Угорщини в обласному центрі Закарпаття.

 

Як відзначив Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бугайла, у дипломатичному представництві вже не вперше представлені твори Петра Шолтеса, попередня виставка відбулася у 2019 році, тобто незадовго до вимушених обмежень через пандемію і хочеться сподіватися, що із сьогоднішніх урочистостей відновлюється добра традиція проведення мистецьких акцій.

Докладно розповіли про понад півстолітні досягнення 75-річного художника, його численні виставки, полотна у колекціях різних країн світу, численні нагороди від України та Угорщини.

Голова обласної організації Національної спілки художників України Борис Кузьма акцентував, що Петро Шолтес фанатично закоханий в Ужгород, на його картинах наше древнє місто ідеалізоване, бо митець бачить його казковим, неповторним.

Сам художник розповів, що досі малює Ужгород, яким пам’ятає його ще з дитинства, подякував своєму найсуворішому критику – дружині Габріелі і всім, хто прийшов на відкриття виставки, сказав, що не сподівався на таку кількість гостей, бо останнім часом звик, що зазвичай збираються лише сім’я та найближчі друзі.

Особливі подяки усі, хто виступив, висловили Генеральному консульству Угорщини в Ужгороді і за організацію цієї виставки, і загалом за постійну підтримку та популяризацію мистецтва.

clipnews