40% американців із працею постійно відчувають стрес, тривожність та поганий настрій. 72% з них визнають, що це впливає на їхнє життя та продуктивність. Показники в Україні незначно відрізняються. Особливий ризик хронічного стресу та депресії становить для мешканців великих міст.
Як покращити настрій та запобігти хронічному стресу? Один із найдієвіших способів — додати заняття спортом у своє повсякденне життя. Спеціалісти магазину спортивного взуття PEAK розповіли, які види спорту покращують настрій та тримають фігуру в тонусі.
Спорт VS поганий настрій: хто кого?
Регулярні тренування в залі чи просто неба, окрім зміцнення м’язів та серцево-судинної системи, а також поліпшення фігури, допомагають:
1. Пом’якшити вплив стресу на організм.
2. Побороти тривожність та депресивний стан.
3. Покращити самооцінку.
4. Поліпшити сон та його глибину.
5. Підвищити загальний рівень енергії.
Головне правило — регулярність. Зробивши заняття спортом приємною звичкою, можна трансформувати своє життя та значно підвищити рівень стресостійкості.
Що відбувається з нашим організмом під час занять спортом
Як спорт впливає на організм? Які фізіологічні процеси в ньому відбуваються під час тренувань?
Рівень цукру
Регулярні та помірні навантаження вирівнюють рівень цукру в крові та перешкоджають хронічному перенапруженню м’язів, яке часто трапляється в людей із високим рівнем стресу.
Ендорфіни
Під час занять спортом організм виробляє ендорфіни, природні антидепресанти. Ендорфіни — це хімічні сполуки, за структурою схожі з опіатами. Вони надають людині стану ейфорії — ось чому ендорфіни часто називають «гормоном щастя» або «гормоном радості».
Кисень
Фізична активність викликає активний приплив кисню до всіх органів, зокрема до мозку.
Психологічні переваги
Перебуваючи в депресивному стані, люди часто прагнуть відгородитися від навколишнього світу. А це ще більше затягує в депресію. Фахівці радять займатися спортом просто неба або з групою в спортивному залі. Це сприяє появі нових хобі та знайомств, позбавленню деструктивних емоцій та підвищенню самооцінки.
Тренування проти депресії: який вид спорту вибрати?
Тренажери, плавання, фітнес або єдиноборства в групі — під будь-який настрій знайдеться фізична активність, яка тонізує м’язи, розслабляє та усуває поганий настрій. Максимальною ефективністю в боротьбі з негативом відрізняються:
• HIIT — високоінтенсивний інтервальний тренінг.
• Біг.
• Танці.
• Йога.
HIIT
Сенс високоінтенсивного інтервального тренінгу простий. Потрібно розім’ятися, наприклад, пострибати. Потім — попрацювати 3 хвилини з середньою інтенсивністю. Далі потрібно виконувати вправ впродовж 30–60 секунд на повну силу. Інтервальний тренінг розганяє метаболізм та сприяє викиду анандаміду — «молекули блаженства». Анандамід послаблює біль, усуває депресію та регулює вироблення ендорфінів.
Біг
Від печалі можна втекти. Ранкові пробіжки покращують настрій, стимулюють кровообіг та заряджають енергією. Якщо бігати в гарну погоду, сонячне світло сприятиме синтезу серотоніну — «гормону гарного настрою». Пробіжки також сприяють глибокому сну та допомагають прокидатися з бадьорістю. Схожий ефект спостерігається після велопрогулянок, катання на ковзанах, роликах і лижах.
Вирішили почати бігати? Купуйте білі кросівки жіночі від перевіреного виробника онлайн! Ми пропонуємо високотехнологічне взуття, яке тестують професійні спортсмени з усього світу. На сайті ви знайдете жіночі, чоловічі та дитячі моделі.
Танці
Танці роблять тіло гнучкішим, фігуру — більш підтягнутою, а самооцінку — значно вищою. А ще танці відновлюють емоційний баланс і допомагають забути про негатив.
Йога
Щоденні заняття йогою захищають від стресу та похмурих думок. Особливу увагу під час виконання асанів (пози в йозі) приділяйте диханню. Вдихи повинні бути глибокими, щоб вони захоплювали черевний, грудний і ключичний відділи. Дихайте на повні груди — буквально! — і будьте щасливі.