Як виростити полуниці у теплиці

Полуниці ― це ягоди,які вимагають особливих умов для вирощування. Хоча їх можна розводити на відкритому повітрі, кращим варіантом стане висаджування фруктів у теплиці. У цих конструкціях набагато простіше підтримувати оптимальні стабільні умови. Для спорудження домашнього парника необхідно придбати сотовий полікарбонат у Львові.

Які умови оптимальні для вирощування полуниць?

Полуниця, перш за все, вимагає величезної кількості світла та багатого на корисні речовини ґрунту. Саме тому, слід вибирати відповідне місце на городі ― добре освітлене та рівне.

Окрім того, що ґрунт повинен бути багатий на макро- та мікроелементи, він також має добре вбирати і випаровувати вологу. Перезволожений ґрунт з поганою циркуляцією води не підходить для вирощування полуниці. Рекомендуються родючі супіщані ґрунти з кислотністю рН 5,0-6,0 та щільною структурою, оскільки полуниця погано вкорінюється.

Щоб розпочати вирощування полуниці в теплиці, серед багатьох доступних сортів виберіть ті, за якими легко доглядати. Популярними сортами полуниці для вирощування в парнику є: Хонеоє, Кімберлі, Ельсанта, Елкат, Полька, Сенга Сенгана, Флоренція, але особливу увагу варто звернути на сорти Кент, Елкат, Полька та Флоренція, які являються стійкими до сірої цвілі та мінливих умов.

Вирощування полуниці в теплиці: посадка і догляд

Час і спосіб посадки кущів залежить від конкретного виду. Висаджують полуницю в період з квітня по травень, восени або в середині літа. Розсада повинна знаходитися на відстані 40-50 см між рослинами та 70 см між рядами. Її не можна розміщувати занадто близько, тому що кущі будуть глушити один одного, а догляд буде складним, що негативно позначиться на кількості та якості врожаю.

Полуниця потребує регулярних прополювань. У цьому відношенні рослина дуже вимоглива, тому бур’яни слід виривати як перед посадкою, так і після неї на постійній основі. Також необхідно обрізати “вусики”, які випускає кожен кущ.

Поливати тепличну полуницю потрібно регулярно, особливо в період дозрівання. Надмірне висихання ґрунту зробить плоди дрібними та кислими. Не можна також перепилити субстрат, а також виливати воду безпосередньо на листя. Це призведе до появи цвілі, яка знищить рослини.

Теплиці, це чудовий спосіб виростити різноманітні культури на власному городі та отримати чудовий врожай. Замовити полікарбонат для їх виготовлення можна у Сотекс Трейд.

Що посадити поруч із полуницею?

Вирощування полуниці в теплиці не означає, що весь простір всередині конструкції слід виділити лише для цієї рослини.Полуниця чудово росте по сусідству з квасолею та горохом. Така компанія може мати на ягоди позитивний ефект, оскільки бобові збагачують ґрунт азотом. Іншими супутниками можуть бути: салат, шпинат, морква або редиска. Посадивши поруч цибулю, часник або порей, Ви захистите фрукти від грибкових захворювань.

Біля полуниці не слід сіяти хрестоцвіті овочі, оскільки вони гальмують розвиток плодів. Також не варто садити поруч огірки, суниці помідори, адже це збільшує ризик захворювань та нападів шкідників.

partnernews