За останній тиждень в Ужгороді травмувалася 21 людина

21 людина звернулася за останній тиждень до травмпункту Ужгородської міської лікарні через травмування під час ожеледиці. Про це Суспільному повідомив старший ординатор травмпункту Анатолій Дідківський.

“Найчастіше люди травмують гомілково-ступневий суглоб і променево-зап’ясний суглоб. Забої, розтягнення, переломи. Буває різне. Нема градації за віком. Це від дітей до людей похилого віку, — каже лікар-травматолог. — Щоб мінімізувати травмування, особливо це стосується людей похилого віку, старатися краще не виходити в такий період на вулицю. Якщо хтось є, то хай допоможе принести продукти і так далі. Але якщо вже є необхідність вийти, потрібне зручне взуття з хорошою підошвою, гарними протекторами, щоб вони менше ковзали. Пересуватися треба маленькими кроками на напівзігнутих колінах”.

Начальниця управління житлово-комунального господарства Олександра Турянчик повідомила, що на підготовку Ужгорода до зими, підсипку вулиць і тротуарів, виділено 500 кубометрів солі та піску.

“Вулиці підсипають комбіновані дорожні машини. Круті підйоми вручну підсипають. Тротуари обслуговують підрядні організації. Двірники виходять на лінію о 6-й ранку і підсипають. У випадку наявності снігу протягом дня, на другу зміну викликаються теж двірники і тоді вони здійснюють повторне підсипання. За кошти місцевого бюджету обслуговуються тільки магістральні вулиці міста та основні площі”.

Очищення від льоду та снігу біля багатоповерхівок — за управлінськими компаніями, які обслуговують ці будинки. А ділянки поблизу приватних секторів мають прибирати власники. Якщо ви травмувалися на вулиці через ожеледицю і потребуєте медичної допомоги, юрист Василь Попович радить також викликати на місце і поліцію, щоб скласти про дорожню ситуацію відповідний акт, зафіксувавши падіння.

“Для цього потрібно звернутися до найближчого відділення медустанови. Отримати констатуючу довідку про стан здоров’я і провести лікування. Якщо це в стаціонарі, то мати виписку. Якщо амбулаторно — також мати довідку після завершення лікування. Обов’язково мати всі чеки і накладні про те, що відбулося таке травмування і витрачені кошти на лікування. Також обов’язково треба мати лікарські рецепти. Ну і після цього зробити інформаційний запит до Ужгородської міської ради, що хто саме на ділянці є відповідальний за її забезпечення. Також травмовані можуть звернутися з усіма довідками до муніципальної варти і далі до суду”.

Деталі у відеосюжеті Суспільного:

 

clipnews