Депутати Закарпатської облради прийняли звернення до вищих органів державної влади

Сьогодні, 19 січня 2021 року, відбулася  позачергова сесія  Закарпатської облради VІІІ скликання. Депутати зібрались на засідання,  аби підтримати жителів краю  і висловити свою позицію щодо підняття тарифів на енергоносії. До них долучився і народний депутат України Михайло Лаба та голова ОДА Анатолій Полосков, керівники правоохоронних органів області.

Після консультацій у фракціях, у залі засідань зареєструвалось  45 депутатів.

У своєму виступі голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров  наголосив, що Закарпатська обласна рада, яка є представницьким органом територіальних громад області, у межах своїх повноважень, має висловити позицію з приводу питань, які турбують громадськість: «На порядку денному позачергової сесії – вкрай важливе для кожної родини соціально значуще питання – вартість газу, ціна на електроенергію та інші тарифи. А тому мною було видано відповідне розпорядження про скликання позачергового засідання ради, аби обговорити проблему тарифної і цінової політики у сферах енергетики та комунальних послуг», – зазначив Олексій Петров.

Голова ради  також зазначив, що Президент України відреагував належним чином  на  рішення про підвищення тарифів для населення і заявив, що в умовах карантинних обмежень це є  неприпустимим і обов’язково має бути змінено на користь людей. Тому Президент дав відповідні доручення, в результаті чого Уряд на позачерговому засіданні 18.01.2021 ухвалив рішення про зниження цін на газ для українців.

Враховуючи важливість питання, на засідання  були запрошені також представники відповідних субʼєктів господарювання обласних товариств: «Закарпатгаз», «Закарпатгаззбут», «Закарпаттяенергозбут». Серед них –  заступник директора Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Закарпатгаз» Олександр Голуб, директор товариства з обмеженою відповідальністю «Закарпатгаззбут» Вікторія Томинець, директор ТОВ «Закарпаттяенергозбут» Наталія Німець. З трибуни виступив і відповів на всі поставлені запитання Олександр Голуб. Йшлося про тарифну  і цінову політику у сферах енергетики та комунальних послуг в області.

 

Заступник керівника апарату обласної ради Юрій Гузинець зачитав узгоджений текст Звернення, у якому відображена спільна позиція крайових парламентарів  з обговорюваного питання.

У підсумку «за» Звернення проголосували одноголосно усі присутні на засіданні 45 депутатів.

Відео засідання позачергової сесії Закарпатської облради мали змогу дивитися у прямому ефірі усі жителі краю. Запис трансляції – можна переглянути за посиланням.

Пресслужба облради

 

У свою чергу нардеп Михайло Лаба наголошує, що держава не залишилася осторонь ситуації, яка склалася на ринку газу через зловживання певних олігархічних компаній та через сезонні фактори. Так урядом, за дорученням Президента України, прийнято рішення про встановлення верхньої межі вартості газу для населення.
Громадяни, які прийшли до будівлі ОДА під час позачергової сесії обласної ради, наголошують на необхідності перегляду тарифів не лише на газ, але й на інші компослуги. Вважаю, що роль місцевої влади має бути більшою у встановленні справедливих тарифів. Не можна сприймати як норму те, що місцеві очільники роблять вигляд, ніби це їх не стосується.
Моя позиція, як народного депутата, у цій ситуації – захистити людей, і ми готові приймати відповідні рішення та ставити перед монополістами незручні питання щодо обґрунтованості тарифів та вимагати зниження цін для населення на енергоресурси і житлово-комунальні послуги.
Так, нардепи Михайло Лаба, Андрій Жупанин, Ігор Кривошеєв, Анатолій Костюх, на базі обласного осередку ПП “Слуга Народу” створили робочу групу по опрацюванню численних скарг на дії монополістів в секторі елекро- та газопостачання на території Закарпатської області.
Ми закликаємо громадян повідомляти депутатам місцевих рад від партії “Слуга Народу” про факти порушень прав споживачів компаніями-монополістами.
Всі скарги будуть опрацьовані у депутатське звернення до НКРЕКП та Антимонопольного комітету.
Монополісти мають зрозуміти, що вони зобов’язані надавати якісний сервіс, а не зловживати монопольним становищем.
clipnews