В Україні вдруге відзначатимуть Міжнародний День гір

За ініціативи громадського об’єднання “Культурна платформа Закарпаття”, в Ужгороді вдруге відзначатимуть Міжнародний день гір. Цього року темою заходу стала культурна спадщина на території українських Карпат.

 

З 2003 року резолюцією Генеральної Асамблеї ООН запропоновано світовій спільноті організовувати 11 грудня заходи, які пропагують значення сталого розвитку гірських регіонів. Українські Карпати займають територію площею 56,6 тисяч квадратних кілометрів. На цій території знаходяться дві мережі, що внесені до переліку об’єктів Усесвітньої спадщини ЮНЕСКО: 8 дерев’яних церков карпатського регіону України, які представляють гуцульський, галицький,  бойківський і лемківські типи архітектури та транскордонний об’єкт «Древні та первісні букові ліси Карпат та інших регіонів Європи». Понад 25 відсотків території об’єкта розташовані в Україні.

За ініціативи громадського об’єднання “Культурна платформа Закарпаття”, другий рік поспіль організовують “SMART TALKS” клуб, де обговорюють моделі та підходи сталого розвитку гірських регіонів українських Карпат в контексті створення сучасних культурних продуктів краю.

Цього року про культурну спадщину українських Карпат говоритимуть запрошені учасники “SMART TALKS”:

  • Мирослав Дочинець, письменник, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка;
  • Михайло Сирохман, мистецтвознавець, філолог, дослідник дерев’яних церков Закарпаття;
  • Олег Коцюба, перший заступник голови Закарпатської ОДА;
  • Пастущак Олег та Жеребцов Юрій,  головні спеціалісти Відділу проєктної та організаційної роботи Державного агентства розвитку туризму України;
  • Микола Кужельний, начальник управління охорони культурної спадщини закарпатської ОДА;
  • Михайло Ілько, засновник мистецького центру “ILKO GALLERY“;
  • Олексій Петров та Ірина Мірошникова,  співзасновники архітектурної майстерні “ФОРМА“;
  • Євген Забарило, голова ГО “Культурна платформа Закарпаття”;
  • Андрій Гасинець, закарпатський композитор, лідер гурту “TANGO  TEMPO”;

На події ГО “КПЗ” презентує першу робочу модель VR-галереї, цифрової складової першого культурного маршруту України “Шлях закарпатського живопису“. Створений контент містить відео 360 з полонини Руни, полонини Боржави (найдовшої полонини Закарпаття), гори Петрос. У VR-відео інтегровано картини пейзажного живопису, на яких зображено вищезазначені полонини і гору Петрос.

Цього року українська подія відбудеться у форматі онлайн-трансляції у мистецькому центрі  “ILKO GALLERY”. Слідкуйте за новинами про трансляцію на Facebook-сторінці проєкту “Шлях Закарпатського живопису”: https://www.facebook.com/artroad.digital

clipnews