Вибори голови Солотвинської ОТГ Василь Йовдій: обіцянки і шахрайство

Вибори голови Солотвинської ОТГ Василь Йовдій: обіцянки і шахрайств

25 жовтня відбудуться місцеві вибори. Серед основних кандидатів на голову майбутньої Солотвинської ОТГ маємо нову-стару політичну фігуру:
Василя Йовдія, більш відомого в регіоні за прізвиськом “КИКИЧА”.
Звідки ж узявся пан Йовдій? Офіційна біографія його досить скупа. Народився у с. Діброва Тячівського району у 1968 році, закінчив середню школу, далі отримав вищу освіту у Кишиневі .У нашому краї з’явився лише на початку 90-х разом з вагонами сигарет з Придністров’я. Тоді Йовдій В.М. обдурив сотні мешканців двох румунських сіл (Діброва та Середнє Водяне). Схема була доволі проста: Йовдій обіцяв привезти контрабандно партію сигарет з Придністров’я з шаленим прибутком, збирав під ці обіцянки у людей сотні тисяч доларів, а згодом розповідав цим сільським невдалим “інвесторам” вигадані історії про нібито затримання товару на кордоні або по дорозі вже на Україні (який він насправді в подальшому реалізовував).
Після такого швидкого
“підйому” цей спритник швидко втерся в довіру до Віктора Балоги , став директором ТОВ “Барва Тячів” , після призначення у 2005 році Балоги головою адміністрації Президента України – заступником голови Тячівської РДА, згодом – призначений головою цієї РДА. Виявилось, що В.Йовдій насправді не отримав вищу освіту, а закінчив лише 3 курси політехнічного інституту, звідки був відрахований за прогули. А для того щоб потрапити в РДА – підробив диплом про освіту. Я спеціально перевірив біографію Йовдія в інтернеті, там є лише скупа фраза про вищу освіту, без вказання закладу. Це повязано з тим, що у 2006 році була відповідна кримінальна справа в Закарпатській обласній прокуратурі про використання В.Йовдієм фальшивого диплому , яку йому ледь вдалося “вирішити” за 40 тисяч. доларів . Тому , після усунення з посади В.Йовдій терміново “довчався” в Ужгороді на юридичному факультеті, але навряд чи згадає бодай одну дисципліну або викладача, бо приїжджав лише на сесії з гаманцем, де вирішував всі екзамени “гуртом” за один день.
Згодом, після звільнення, з посади голови Тячівської РДА, наш “герой” вирішив навіть влаштуваатись в обласну прокуратуру, але швидко передумав, бо зрозумів що це не його, справа, адже там треба довго топтати професійну стежку, допоки не заробиш “копійку”. Тому він продовжив свою звичну справу – шахрайство. Багатьом своїм землякам Йовдій обіцяв вирішення всіляких питань , брав гроші наперед і справи , звісно ж, не вирішував. Відомий навіть кумедний випадок з людиною, якій він обіцяв вирішити певну справу і взяв у неї завдаток у 20 тисяч доларів, але справу не вирішив. Людина довго чекала , потім не витерпіла і вдарила його в лице при людях. На що Йовдій спокійно відповів : Вважай, що за це я з тобою щойно розрахувався за 20 тисяч доларів”
Йовдій обманював кого лише міг, без винятку. За словами одного з його двоюрідних братів, Йовдій у нього взяв ще в 1995 році 30 тисяч доларів під нібито вигідний бізнес, які до цього часу не повернув . Тривалий час В. Йовдій працював під крилом Петьовки В.В. Однак, коли відчув, що політичні позиції останнього послабли, вирішив “кинути” і його. Єдиний результат для громадськості , який він собі може приписати – це асфальтування доріг у Нижній Апші. Однак, якщо це ретельно перевірити, то випливає, що частину грошей на дороги дала держава через фонд регіонального розвитку , а частину – самі мешканці Нижньої Апші. При цьому Йовдій , який розпоряджався цими коштами, примудрився вкрасти їх значну частину, приблизно 10 грн за один квадратний метр . При масштабі цього будівництва вийшла чималенька сума.
Не цурався Йовдій і інших питань, зокрема й контрабанди, за час “панування” зібрав чималі кошти, про що свідчить факт затримання у 2017 його сина під час перетину українсько-румунського кордону під час незаконного ввезення в Румунію 400 000 доларів США.
https://www.google.com/amp/www.pravda.com.ua/news/2017/05/2/7142854/index.amp

 

Помітно, що авторитетні люди з нашого регіону відверто цураються Йовдія, окрім незначної кількості його родини та окремих його підлабузників . Звісно, Йовдій як колишній голова РДА добре знає як працюють органи влади, але звик це використовувати лише у власних інтересах. Він – чудовий психолог, вміє прорахувати співрозмовника, за рахунок обіцянок втирається в довіру, а далі лише справа техніки- отримати кошти і нічого не зробити. Цей шахрай вже обіцяє нам безоплатне лікування для людей похилого віку, знаючи при цьому, що бюджет майбутньої громади досить обмежений, але після виборів для нього це вже не буде мати жодного значення. Хочу нагадати,що під час попередніх парламентських виборів Йовдій В.М. обіцяв мешканцям с. Чорна Тиса Рахівського району збудувати дитячий садочок. А коли програв вибори – забрав навіть цеглу , яку він привіз для садочку https://www.tyachiv.com.ua/NewsOpen/id_news_522690
Оскільки В.Йовдій розуміє , що в Нижній Апші люди чудово знають його моральні якості, він вирішив зробити акцент на Солотвині, а саме розділити голоси виборців та підтягнув штучного кандидата Гузова М.М. (останній балотується від партії “Патріот”) Якщо люди не знають, то я нагадаю, що голова партії ” Патріот” Михайло Чурило є фігурантом кримінального провадження, яке розслідується національною поліцією за статтею 255 Кримінального кодексу “створення злочинної організаці”(на початку 2020 року був затриманий, зараз звільнений
під заставу у сумі 3 мільйони вісімсот тисяч грн. http://www.mukachevo.net/ua/news/view/961220
Василь Йовдій – класичний Остап Бендер 21 століття. Сьогоднішні вибори я вважаю його останнім шансом зберегтись біля корита.
Шановні земляки! Закликаю вас бути мудрими у прийнятті свого рішення,.
адже проголосувавши за шахрая, вам доведеться чекати ще сумних 5 років до нових виборів!

Юрій Дан.

 

 

clipnews