Пустий як барабан: коротка біографія та здобутки кандидата у мери Ужгорода Віктора Щадея

Довідково: уродженцю Воловеччини Віктору Щадею вже майже 39 років, він досі не створив родини, з початку 2000-х при владі, за усе життя майже офіційно ніде не працював, не започаткував жодного успішного бізнесу та відповідно не створив нових робочих місць, не відзначився як професіонал чи фахівець. Уся його біографія – це політичні інтриги, критиканство опонентів, самопіар і жодного залученого чи розробленого проєкту направленого на розвиток краю та Ужгорода.

Політична біографія:

У 2002 та 2005 роках балотувався до Закарпатської облради, обраний не був.

Все ж посів місце депутата облради, після трагічної смерті ректора УжНУ Володимира Сливки.

2005 рік – призначений радником голови ОДА Віктора Балоги, однак був звільнений з посади, за офіційною версією, через недисциплінованість.

2005 рік – Віктор Щадей на сесії міськради закидує яйцями тодішнього мера Віктора Погорєлова. Поцілив, але для Ужгорода знову нічого корисного.

У 2006 році балотувався до Ужгородської міської ради 5-го скликання, обраний не був.

У 2010 році – депутат Ужгородської міської ради від партії “Батьківщина”, секретар міської ради Ужгорода. Детальніше – Віктор Щадей з яйцеметателя у 2005 р. переріс в 2010 р. у неофіційного керівника виборчої кампанії Віктора Погорєлова за кошти Віктора Балоги. Зі сторінок газети «Місцевий час» та ще ряду бойових листівок створених під вибори ведеться дискредитація головного опонента – Сергія Ратушняка. Паралельно застосовують тактику технічних кандидатів і розмивання електорального поля Ратушняка.

Але основа перемоги тріо Вікторів – підкуп. Як наслідок, більшість депутатів ради були представниками мукачівської партії «Єдиний Центр», Віктор Погорєлов – мер, Щадей посів крісло його секретаря. Чим запам’яталася ця влада – політичними скандалами, кримінальними справами, тобто нічим хорошим для Ужгорода.

2014 рік – Щадей, на хвилі революції, за підтримки депутатів міськради, зміщає з посади свого ж патрона Погорєлова і стає виконуючим обов’язки міського голови. Чим запам’ятався на посаді – шахрайський продаж за копійки історичної споруди «Корона» поклавши у кишеню орієнтовно 1 млн. доларів США, земельним дерибаном, зокрема звільнив від оплати за землю один із заводів міста, тим самим вкравши від Ужгорода понад 17 мільйонів гривень. Щедрий подарунок, але знову не для розвитку Ужгорода.

ПОДРОБИЦІ: «Коронна» схема: як ужгородці залишились без реставрованої «Корони» та реконструйованої Театральної

Відомий закарпатський журналіст підозрює Щадея у підпалі свого авто

ПОДРОБИЦІ: Віктор Щадей вкрав від бюджету міста Ужгорода 17 000 000 гривень (документи)

На парламентських виборах 2014 року Щадей балотувався самовисуванцем від Ужгородського округу №68, обраний не був. Через тиждень після закінчення парламентських виборів, рішенням сесії Щадея зняли з посади в.о. міського голови.

ЦІКАВИЙ ФАКТ: На виборах до ВР України Віктор Щадей потратив на політичну рекламу тільки на закарпатському телебаченні “Тиса-1” майже 300 тисяч гривень. Це найбільше з усіх кандидатів. Подробиці і документ.

 

2015 року обраний депутатом Ужгородської міської ради від “Батьківщини”.

У 2020 році – кандидат у мери Ужгороду від партії “Слуга Народу”.

Після переходу Щадея до «Слуг» у соцмережах навіть колишні його прихильники, серед яких є ряд авторитетних закарпатців, різко відмовилися підтримувати Щадея на виборах мера. Тому не дивно, що він усіма силами відхрещується від цієї приналежності і навіть колір у нього фіолетовий. І хоча він і намагається створити собі імідж молодого і нового політика – це з послужною біографією Віктора Щадея не можливо ані за віком, а ні за «новизною обличчя». Причому така токсичність грає і проти партії «Слуга Народу», яка й без того потерпає від непродуманих дій та конфліктів вищого керівництва.

До теми: Андрій Любка піддав жорсткій критиці рішення Віктора Щадея йти в мери Ужгорода від “Слуги народу”

Методи Щадея у політичній боротьбі:

Інформаційні атаки на Сергія Ратушняка, опонентів, поширення маніпулятивних результатів соцопитувань. Безкоштовна роздача багатотисячними тиражами газет: 2010 рік – «Місцевий Час», 2015 рік – «Місто Життя», 2020 рік – «УжСіті».

До теми: Щадей отримав “удар” від Удару – за “брудні” політтехнології

 

Проплачена рекламна піар-кампанія у соцмережах та «ботоферми» на свою підтримку та проти опонентів, на це щомісяця витрачаються десятки тисяч доларів США. Десятки біл-бордів та інших агітаційних матеріалів. За попередніми підрахунками на виборчу кампанію вже витрачено мільйони гривень, і тут постає питання до кандидата Щадея: Звідки гроші?

Офіційні декларації про доходи Щадея В.І. доступні для загального ознайомлення.

Як відзначають журналісти громадського руху «Чесно», в Ужгородській міській раді у 2016 році «найщедрішим депутатом виявився екс-мер Віктор Щадей з «Батьківщини» – він позичив третій особі понад 1,6 мільйона гривень. Попри те, у 2016 році депутат потрапив до рейтингу “злидарів”, не заробивши жодної копійки. Депутат отримав кредит на 78 тис. грн.

ПОДРОБИЦІ: Колишній в.о. мера Ужгорода Щадей потрапив до рейтингу «злидарів», офіційно не заробивши жодної копійки

У декларації оприлюдненій у 2019 році депутат вказує 0,00 грн. своїх доходів, 0,00 грн доходів родини, 0,00 грн. грошових активів.  Напередодні виборів Щадей подав нову декларацію, де його орієнтовний дохід за звітний рік становив приблизно 11 тисяч доларів, він їздить на автомобілі марки «Пежо» 2005 р.в. У банках ужгородський депутат зберігає 5334 гривні, 140 доларів і 22 євро. Дані про доходи у попередніх деклараціях також незахмарні. Повторимо логічне питання – звідки гроші на виборчу кампанію таких масштабів, яка перевалила за кілька мільйонів?! Яких офіційно у Щадея не має…

Сьогодні він робить гучні коментарі та дає обіцянки, записує звернення з будь-якого приводу – словом, робить все, щоб ужгородці не тільки знали його, але і повірили, що він той, хто потрібен місту. Але скільки разів за ці 5 років депутат міської ради Щадей звітуючи діяв подібним чином і в такий масовий спосіб? Жодного. Це цинічно з його боку, навіть по відношенню до інституту місцевого самоврядування.

Тим часом, громадська мережа «ОПОРА» неодноразово фіксувала порушення Закону України «Про місцеві вибори» кандидатом В.Щадейом, у прямому телеефірі він двічі відмовився відповідати на пряме запитання експертів про дострокову агітацію і витрачені мільйони на виборчу кампанію.

Це яскраво свідчить про те, що В.Щадей не є самостійною політичною фігурою і за ним стоять інші політичні клани та особи, які негативно «засвітились» у нашому місті, тому готові фінансувати кампанію ручного Щадея. Звісно, що не за красиві очі. Зрозуміло єдине – Ужгороду від нього користі не буде, а от шкода гарантована.

 

У неділю, 25 жовтня, ми прийдемо на виборчі дільниці. Ми голосуємо не за міського голову чи депутата, а за розвиток. Ужгороду потрібні нові школи, садки, мости, ремонт і запровадження енергозберігаючих технологій в багатоповерхівках, оновлення інженерних мереж та дорожньої інфраструктури. Ужгороду точно не потрібні політичні інтриги та порожні обіцянки!

 

 

clipnews