Вибори в Ужгороді: ботоферми, технічні кандидати та коментарі «від Балоги» (фото, відео)

З кожним днем наближення виборів в Ужгороді стає все «веселіше» у політичному протистоянні – адмінресурс, ботоферми, інформація про підкуп, технічні кандидати та «незалежні» коментарі.

 

Як відомо, згідно ряду соцопитувань, найбільші шанси обійняти посаду міського голови є у трьох кандидатів: Богдан Андріїв, Віктор Щадей та Сергій Ратушняк.

Перші двоє, вже понад пів року ведуть масову агітацію, витративши тисячі доларів лише на рекламу у соцмережах, не кажучи вже про десятки біл-бордів. Андріїв, як діючий мер, «включив» на повну адміністративну машину на свою користь, а Щадей, як завжди розігрує карту «вічного опозиціонера», хоча останніх років 10 є у владі і входить до кола впливу Віктора Балоги.

Окрім реклами, штаби Андріїва та Щадея активно застосовують ботоферми для написання коментарів у свою підтримку чи  для дискредитації опонентів. Навала ботів посилилась з приєднанням Віктора Щадея до команди партія «Слуга Народу», що у багатьох містян викликало негатив. Ситуацію вирішили поправити за допомогою ботів.

Читайте також: Андрій Любка піддав жорсткій критиці рішення Віктора Щадея йти в мери Ужгорода від “Слуги народу”

 

Щодо Сергія Ратушняка, якого ужгородці вже тричі обирали міським головою, то станом на 5 вересня, він публічно не оголошував про свою участь. Хоча його досвід і неприналежність до політичних кланів можуть стати місту у нагоді.

 

Серед інших претендентів на посаду міського голови, є чимало «технічних» кандидатів завдання яких – відтягнути голоси, у першу чергу від Сергія Ратушняка, якщо він все ж вирішить балотуватись. Частково розмиють і підтримку Щадея. Висування цих кандидатів пов’язують з штабом Андріїва.

Днями черговий політичний прокол трапився у мукачівської Команди Андрія Балоги (КАБ). Враховуючи попередні діяння їх представників в Ужгородській міськраді, скандали і кримінальні справи з цим пов’язані, було прийнято рішення заховати партію Балоги-старшого і спробувати подати ужгородцям «оновлений» проєкт Балоги-молодшого.

Ми вже повідомляли, як їх протеже Віктор Петров займався збором паспортних даних від містян під приводом здачі аналізів прямо у мікроавтобусі на одній з вулиць обласного центру.

І ось днями, Петров знову «відзначився». Від свого імені він розмістив так звану заготовку відповіді-коментаря під дописом групи Не всі кандидати котики – Ужгород.

 

Редактор зазначеної групи так прокоментував «прокол»: «Мабуть Балога особисто пише, що потрібно відповідати в коментарях. Н-незалежний кандидат Віктор Петров. Надійшла команда з Мукачева відповісти на пост і Віктор скопіював і вставив команду, потім зрозумів, що тупанув і почав його редагувати. Були три спроби нормально залишити коментар, як наказали».

 

І якщо вищезазначене хоч якось можна відфільтрувати, то підкуп виборців та фальсифікація голосування вимагає оперативного реагування та кримінальної відповідальності!

У свою чергу, керівник Закарпатської ОДА Олексій Геннадійович Петров, який до того ж є генерал-майором СБУ, реагуючи на інформацію громадських активістів та правозахисників щодо можливого підкупу, запевнив: «Хочу сказати, що поліція у цьому напрямку діяти буде! І вже є матеріали, які розслідуються.

Усіх попереджаю до цього будуть залучені органи Служби Безпеки України, через те, що це достатньо серйозне резонансне питання. І знову ж таки, я хочу попередити в тому числі керівників ОСББ, про які йдеться, що вони не уникнуть покарання, так само, як і ті, що надають ці гроші. І такі механізми є, вони відпрацьовані. У нас є прецеденти, є практика, є досвід у цій роботі. Ніхто не залишиться без покарання, без притягнення до кримінальної відповідальності, з обох сторін. І це моя позиція на виборах!».

Але чи вдасться Олексію Геннадійовичу реально протистояти підкупу, або ж повторяться 500-гривневі вибори мера Ужгорода, і чи буде Петров об’єктивним, тим більше враховуючи, що і сам керівник ОДА бере участь у виборах, очоливши список партії «Слуга Народу» в Закарпатську обласну раду. Питань багато.

Ось такі політичні пристрасті вирують у нашому невеличкому Ужгороді, якому дійсно потрібен сильний та незалежний мер, а не біл-борди з обіцянками.

Далі буде…

Нагадуємо, місцеві вибори-2020 відбудуться у неділю, 25 жовтня.

 

clipnews