Прокуратура нагадує: порушення виборчого законодавства тягне за собою передбачену законом відповідальність

Закарпатська обласна прокуратура нагадує, що Верховна Рада України Постановою від 15.07.2020 № 795-IX «Про призначення чергових місцевих виборів у 2020 році» призначила чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів на неділю, 25 жовтня 2020 року.

На виконання вказаного рішення Центральна виборча комісія оголосила, що виборчий процес стартує з 5 вересня 2020 року (постанова від 30.08.2020 № 208 «Про початок виборчого процесу місцевих виборів 25 жовтня 2020 року»).

Прокуратура наголошує на необхідності дотримання громадянами  виборчого законодаства, за порушення якого передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.

Інформуємо, що наразі до правоохоронних органів краю надійшло вже понад 70 повідомлень щодо порушень виборчого законодавства. Розпочато 3 кримінальні провадження у вказаній сфері.

Прокуратура вкотре закликає громадян неухильно дотримуватися виборчого законодавства, не допускати зловживань напередодні та під час виборів для забезпечення прозорого та демократичного волевиявлення.

Довідково: за вчинення кримінального правопорушення проти виборчих прав відповідальність коливається від ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17000 грн) до 10 років позбавлення волі.

Пресслужба Закарпатської обласної прокуратури

 

ДО ТЕМИ: Вибори в Ужгороді: тиск на членів ТВК, підсудні кандидати і порушення виборчого законодавства (відео)

Мер Ужгорода Андріїв оберігає Щадея для другого туру виборів (відео)

 

clipnews