Легендарний Невицький замок: реконструкція триває

Заступник голови Оноківської ОТГ Михайло Лаба спільно з радником міністра регіонального розвитку Юрієм Пешковим та радником голови Закарпатської ОДА Юрієм Рахівським оглянули хід виконання реконструкції Невицького замку.

 

Всі підготовчі роботи завершено. Будівельники приступили до укріплення мурів малої вежі. У подальшому, реконструюють і велику вежу, дах якої впав у березні минулого року. Тож донжон, відомий з численних листівок Невицького замку, отримає нове життя.

 

 

Невицький замок – автентична пам’ятка. Повністю його, за словами дослідника замку Олександра Дзембаса, добудували в середині 15 століття. Після руйнації Невицького замку в 1644 році його не використовували.

 

Востаннє його реставрували у 1968-1970 роках минулого століття. Окрім відновлення веж, за словами підрядника Тараса Стадницького, буде проведено консервацію, в ході якої укріплюватимуть найбільш аварійні ділянки середньовічних мурів замку.

 

Такий комплекс робіт дозволить зберегти автентику замкової споруди, сприятиме збереженню цієї історичної споруди та залученню археологів і туристів на Ужгородщину та Закарпаття.

 

clipnews