Як побудувати будинок? Основні етапи будівництва

Яким представляється абсолютно новий будинок? Природно, міцним і, безсумнівно, надійним. Так би мовити, щоб «і в воді не потонув і в вогні не згорів». Звичайно ж, пожеж і повеней очікувати не потрібно, але краще за все перестрахуватися. Один з самих важливих моментів це вибір будівельних матеріалів. Варто зрозуміти, що перш, ніж будинок буде захищати господарів, господар повинен захистити будинок.

Етапи будівництва

Створення проекту

Як всім відомо, будівництво починається з проекту. Точніше не з проекту навіть, а з вибору і оцінювання земельної ділянки, де буде знаходитися майбутній будинок. Стан грунту, погодні умови, як глибоко залягли підземні води і тому подібні фактори – все це зможе зробити великий вплив на майбутнє будівлю, точніше на його міцність. Так, в народі кажуть, що «вода камінь точить», але в даному випадку – це погано, тому від вологи потрібно захищатися.

Все починається з проекту

Саме для цього, вже на стадії створення проекту, потрібно взяти до уваги і як будуть розташовані інженерні комунікації, і яка знадобиться ізоляція від води. Наприклад, екранна або проникаюча. Або ж і зовсім вистачить лише обмазки. Етап розробки проекту – основний етап у всьому будівництві. Чому? Тому що неправильні розрахунки можуть привести до великих проблем, в тому числі і додаткових витрат. Основною помилкою на цьому етапі є те, що багато хто вважає, ніби зовнішній вигляд майбутнього будинку і є готовий проект. Але на цьому етапі необхідно брати до уваги навантаження несучих стін, краще розташування схем інженерних мереж, вибір методів гідро- і теплоізоляції як самої будівлі, так і комунікацій.

Закладка фундаменту

Наступним і чимало важливим етапом є закладка фундаменту. Це «нульовий цикл», куди входять всі роботи аж до першого поверху будинку або будь-якого іншого будівлі. Це і вертикальне планування території ділянки, і установка паль і блоків для фундаменту, і риття котлованів і траншей, і прокладка труб, і гідро- і теплоізоляція.

Будівництво каркаса

Наступний етап – зведення каркаса будинку. Це називається «основним циклом». У цей цикл включені роботи по створенню перекриттів між самими поверхами, сходових прольотів, установки віконних і дверних коробок. Також сюди входять роботи по кладці простінків, зведення покрівлі, монтажу електричної проводки і системи опалення.

Зведення стін будинку

Іноді буває так, що матеріали, які використовуються при будівництві, потребують особливої обробці. У такому випадку їх обробляють вогнезахисними лаками і тому подібними речами. Ця обробка збільшує довговічність і надійність матеріалів, а, значить, і самого будинку.

Роботи всередині будинку

Це останній етап. В цей етап входять внутрішнє оздоблення будинку, в тому числі і оштукатурювання. Важливо, роботи ведуться в особливому порядку, тобто починають роботу зі стелі, а закінчують з підлоги.

Також на цьому етапі відбувається остання фарбування, поклейка або монтаж покриттів для стін, установка міжкімнатних дверей, ведуться роботи з сантехнікою, проводиться настроювання електроприладів і обладнання.

partnernews