Завдяки землі та платникам, місцеві бюджети Закарпаття отримали понад 232 млн гривень

Власники та орендарі земельних ділянок нашого краю впродовж січня-липня 2020 року сплатили до місцевих бюджетів Закарпаття 232,7 млн грн плати за землю. Зокрема, в липні цьогоріч сума плати за землю склала понад 50 млн гривень.

Загалом, протягом семи місяців цього року, внесок до місцевих скарбниць від юридичних осіб, які у своїй господарській діяльності використовують землю, склав понад 203,3 млн грн, відтак фізичні особи сплатили 29,3 млн гривень.

Акцентуємо увагу закарпатців, що плата за землю – це обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності. Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру. Це визначено п. 286.1 ст. 286 Податкового кодексу України.

Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

 

Відділ комунікацій

ГУ ДПС у Закарпатській області

clipnews