“Схеми” мера Ужгорода Андріїва привернули увагу Національного агентства з питань запобігання корупції (відео)

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) пояснило суть корупційного кейсу Ужгородського міського голови Богдана Андріїва, щодо якого за ознаками порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів було складено та направлено до суду адмінпротокол.

Мер Ужгорода захищав пов’язані із землекористуванням інтереси підприємства ТОВ «ЄВРОІМЕКС», яке придбало будівлю колишнього державного банку “Укрексімбанк” на площі Шандора Петефі в Ужгороді. Його засновниками виявилися дружина та рідний брат міського голови.

Так, розраховуючи на підтримку впливового родича, представник підприємства звернувся до міського голови з проханням відмовити у погодженні землевпорядної документації на суміжну земельну ділянку підприємцю, який має будівлю, що знаходиться біля нерухомості родини Андріївих.

Міський голова, діючи в інтересах підприємства своїх родичів, звернувся до землевпорядної організації з пропозицією перегляду такої документації.

У подальшому він також взяв участь у розгляді на сесії міської ради рішення щодо відведення суміжної земельної ділянки, яке суперечило інтересам підприємства. Не домігшись потрібного рішення міської ради, мер застосував право вето, зупинивши його дію.

Про події навколо цього особистого, “шкурного” питання Ужгородського міського голови повідомляв Павло Федака:

://

Майнові апетити Ужгородського міського голови Богдана Андріїва поширюються не лише на елітну нерухомість, але й на прилеглі до неї сарайчики та територію.

Не встигла родина мера вигідно придбати будівлю державного «Ексімбанку» на площі Петефі, 19 в Ужгороді, як одразу ж вступила в конфлікт з власниками сусіднього будинку.

Нагадаємо: Тоді, за дивним збігом обставин підприємство родини Андріїва ТОВ «ЄВРОІМЕКС» заплатило 15 600 005 грн з ПДВ, що становило на одну гривню більше ніж запропонувало ТОВ «ТЕХ СОЛЮШН» (15 600 004 грн з ПДВ) та аж на чотири гривні більше ніж Шимон Михайло Петрович (15 600 000 грн з ПДВ). Тоді родина мера Ужгорода вдало вклала гроші у елітну нерухомість, адже мінімальна ринкова вартість споруди на пл. Петефі на 300 тисяч доларів дорожче від покупки.

Зараз, використовуючи своє службове становище Андріїв здійснює спроби завадити оренді землі сусідом, бо має намір залізти на чужу територію. Фактично перешкоджає підприємству сплачувати кошти до бюджету міста чим наносить шкоду громаді обласного центру.

При цьому задіює служби Ужгородської міськради. Направляється у погрозливій формі лист фірмі, яка розробляла проект землеустрою з вимогою зупинити роботи, що можна однозначно кваліфікувати, як конфлікт інтересів і здійснення корупційного діяння.

Потім коли його «послали» подалі, йде тиск на депутатів земельної комісії щоб ті зняли з порядку денного проект рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок. Не вийшло чужими руками жар загрібати – земельники не мають юридичних підстав для відмови.

Тоді, для повторного тиску на депутатів, мер запускає начальника управління майном Полтавцеву, яку нещодавно затримали на хабарі у 800 доларів. Подейкують, що за 25 000$ цю справу перекваліфікували на «шайхраство» і чиновниця, яку до цих пір не відсторонили від посади, відробляє потрачені господарем кошти. Надумані аргументи хабарниці не переконали депутатів і вони відхилили її зауваження.

Останнім шансом у «приватному» питанні Андріїва напередодні сесії Ужгородської міськради, яка відбудеться 30 травня є персональне прохання до депутатів «завалити» свого сусіда, не зважаючи ні на що. Чи вдасться це зробити міському голові? Незабаром побачимо.

До речі, на днях мер Ужгорода має намір заявити про участь у виборах до ВРУ по списку ребрендованої партії “Відродження”.

Раніше “Трибуна” повідомляла:

Про продаж будівлі яка належала публічному акціонерному товариству “Державний експортно-імпортний банк України” повідомляє “Трибуна” з посиланням на електронну торгову систему державних закупівель ProZorro.

Нерухоме майно складалося: будинок літ. А та надвірні будівлі (будинок літ. А площею 721, 6 кв. м, літ. Б площею 13,4 кв. м, літ. В – гаражі площею 107,0 кв. м та літ. Г – навіс), що знаходиться за адресою: Закарпатська область, м. Ужгород, площа Петефі (площа Петефі Шандора; площа Возз’єднання), будинок 19.

 

Аукціон розпочався 7 листопада 2018 року, а вже 16 листопада 2018 року було оголошено переможця.

За дивним збігом обставин Товариство з обмеженою відповідальністю «ЄВРОІМЕКС» заплатило 15 600 005

грн з ПДВ, що становило на одну гривню більше ніж запропонувало Товариство з обмеженою відповідальністю «ТЕХ СОЛЮШН» (15 600 004 грн з ПДВ) та аж на чотири гривні більше ніж Шимон Михайло Петрович (15 600 000 грн з ПДВ).
З підписаним договором можна ознайомитись за посиланням:
Система Опендатабот вказує, що власниками товариства з обмеженою відповідальністю «ЄВРОІМЕКС» є Ковач Сергій Васильович , внесок — 34 125 000 грн, 50%, Андріїв Андрій Євстахович , внесок — 17 062 500 грн, 25% ( депутат Закарпатської облради, брат Ужгородського міського голови Богдана Андріїва), АНДРІЇВ ВЛАДА МИКОЛА-ВОЛОДИМИРІВНА , внесок — 17 062 500 грн, 25% (дружина Ужгородського міського голови Богдана Андріїва).
Думаємо, що родина мера Ужгорода вдало вклала гроші у елітну нерухомість, адже мінімальна ринкова вартість цієї споруди на 300 тисяч доларів дорожче від покупки.
На головному фото: підсудний Андріїв Б.Є. по справі розкрадання коштів на реконструкції пам’ятки “Совине Гніздо”.

 

До слова, відомий телеведучий Майкл Щур в одному з випусків своєї передачі “постібався” з ужгородських доріг та суми, яку було витрачено на ремонт доріг в обласному центрі Закарпаття. Акцент був зроблений на багатостраждальній вулиці Шумна.

“В Ужгороді колись було 40 мільйонів гривень! Їх нещодавно витратили на ремонт доріг, які знову треба лагодити через ями.

Але навіщо, якщо ці ями допомагають містянам думати, відчувати та жити? Дивіться у нашій несистемно постійній рубриці “Презумпція оптимізму”, – йдеться у описі сюжету.

clipnews