Могутні платани на ужгородській набережній можуть не пережити мерську каденцію Андріїва (фото)

Як відомо, влада Ужгорода вирішила навести “порядок” і на Слов’янській набережній.

Але розуміння слова “порядок” у влади дуже специфічний.

Почалося все з доріжки. Якісь дивні фахівці з міськради вирішили доріжку набережної розділити… бруківкою. Мовляв, одна половина для велосипедистів, а інша для пішоходів. Такі новації просто дивують, бо ніде в світі на доріжках не ставлять бруківочні обмеження, бо це є небезпечно для самих велосипедистів та пішоходів. Всюди розмежування позначається виключно розміткою.

Однак жага влади Ужгорода ставити скрізь бруківку пояснюється одним – отримання відкатів чи належність когось із родичів мера Ужгорода до власності заводу по виробництва бруківки.

Наразі на набережній викорчовують старі вічні андезитові бордюри і частково міняють їх на бетонні і по середині доріжки вже встановили бетонні бордюри для розмежування доріжки.

Як воно виглядає після дощу, можна побачити на фото.

Ненаситність до дивідендів із відкатів призводить також і до нищення зелених насаджень. Керівники міста мають тягу до глибокого коронування дерев. Після цього дерева гинуть, або хворіють.

Про це  згадував і біолог Олег Колесник.  Про це були і  сюжети на телебаченні. 

Глибоке кронування було останнім часом в Ужгороді повсюди. Але критика не діяла на владу. У квітні минулого року подібна  практика топінгу була на Православній набережній. 

 

Насправді, таке кронування є злочином і повинно каратися.

Але можливість незаконного заробітку на таких оборудках не зупиняє владу.

На так званій реконструкції Слов’янської набережної можна відмити значні кошти.

Ось які роботи там заплановано провести і серед цих робіт і зрізання великої кількості дерев та кущів.

Звичайно ж, це обурило громадській і в соціальних мережах триває жваве обговорення цих планів влади міста.

Щоправда, у коментарях представники влади обіцяють, що зрізати платани не будуть, а лише хворі. А також обріжуть гілки до висоти трьох метрів!. Бо влада вважає, що гілки платанів заважають… проїзду по набережній спецтехніки! Яка спецтехніка повинна їздити по пішохідній доріжці, у мерії не пояснюють.

Але виникає питання, чи не є обрізка дерев свідомим їх вбивством. Адже дерева не витримають таких обрізок і загинуть. Не дарма ж у тому ж таки розпорядженні вже є пункт про насадження молодих дерев. Обрізання старих дерев і висадка нових дерев є дуже вигідною для чиновників фінансовою оборудкою по відмиванню бюджетних коштів. І у мерії не дуже зважають на те, що більшість висаджених дерев потім гинуть. Так владі навіть краще, бо потім можна буде вкрасти з бюджету ще трохи грошей.

Нинішня влада взагалі не знається на особливостях Ужгорода. Там не розуміють, що для ужгородців платани на Слов’янській набережній є символом міста на рівні філармонії-синагоги чи кафедрального собору. Ці платани дорогі кожному ужгородцю не менше, ніж липи на набережній Незалежності.

І якщо ужгородці підняли бунт через знищення недолугою владою каштанів на Київській набережній, то за знищення платанів Андріїву та його примітивній команді доведеться з міста просто втікати, – пишуть у коментарях ужгородці. І вони мають правду.

Василь Коваль для Prozak.info

 

 

 

clipnews