«Слуга Народу»: перший рік у парламенті

Рівно рік тому відбулося перше урочисте засідання Верховної Ради України ІХ скликання. Підтримка громадянами пропрезидентської партії «Слуга Народу» дозволила вперше в історії української політики сформувати монобільшість у парламенті.

Зазвичай, цього часу було достатньо для того, щоб забути передвиборчі обіцянки і зосередитися на власних інтересах. Але «Слуга Народу» порушила цю сумну традицію і почала виконувати передвиборчу програму від найпершого дня у парламенті, вирішувати питання, яких вимагали виборці від президентів та парламентів багато років.

І важливі закони вже приймаються:

ДЕПУТАТСЬКУ НЕДОТОРКАННІСТЬ (№7203) ЗНЯТО. Це наш безперечний рекорд: понад 20 років кожна наступна влада обіцяла скасувати недоторканність, але завжди «забувала» про це одразу після обрання. Але не «Слуга Народу». Ми змінили Конституцію, і відтепер народні обранці відповідатимуть за скоєні злочини.

ІМПІЧМЕНТ ПРЕЗИДЕНТА (№1012). Ми прописали чітку процедуру відкликання президента із посади у разі порушення ним Конституції України. Більше ніяких «верховних вождів»» при владі!.

ВИБОРЧИЙ КОДЕКС (№0978). Раніше сотні тисяч українців, що голосували на виборах, фактично не були представлені в органах влади. Новий Кодекс забезпечує кожному українцю таке представництво і перекриває шлях до влади «гречкосіям», хоча останні намагаються налагодити нові схеми омани й підкупу виборців.

НЕЗАКОННЕ ЗБАГАЧЕННЯ (№1031). Попередня влада прибрала з Кримінального кодексу статтю про незаконне збагачення – не треба пояснювати, чому. Ми повернули карну відповідальність корупціонерів.

СУДОВА РЕФОРМА (№1088). Без перезавантаження судової системи неможливо побудувати правову державу. Закон забезпечує прозорий конкурсний відбір членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів та запроваджує люстрацію для низки суддів, яких раніше вона не стосувалася.

ВИКРИВАЧІ КОРУПЦІЇ (№1010). Кожен із нас стає свідком корупції чи не щоденно, але люди бояться заявляти про це правоохоронним органам. Ми передбачили винагороду для викривачів корупції і гарантували їхній захист з боку держави.

ПЕРСОНАЛЬНЕ ГОЛОСУВАННЯ (№2148). Фракція «Слуги Народу» проти сумнозвісного “кнопкодавства” у парламенті. Тепер згідно внесених зміни до Кримінального кодексу України за неособисте голосування депутату загрожує штраф.

ДЕРЖАВНЕ БЮРО РОЗСЛІДУВАНЬ (№2116). Силове відомство має розслідувати злочини високопосадовців. Але за попередньої влади воно так і не перетворилося на «українське ФБР». Наш закон відкриває шлях до справедливих розслідувань.

СОЦІАЛЬНІ ГАРАНТІЇ ДОБРОВОЛЬЦЯМ (№2045-1). Воїни добровольчих батальйонів ціною власного життя та здоров’я зіграли величезну роль у стримуванні російської агресії на Донбасі. Втім, колишня влада «нагороджувала» їх судовими вироками. Ми передбачили надання добровольцям статусу учасника бойових дій та соціальні гарантії.

ЗМЕНШЕННЯ ТИСКУ НА БІЗНЕС (№2172). Не секрет, що перевірки контролюючих органів перетворилися на справжній бізнес із викачування грошей з підприємців. Ми прописали чіткі умови для проведення таких перевірок, заборонили їхнє дублювання декількома органами та обмежили терміни таких перевірок.

БОРОТЬБА З ОФШОРАМИ (№1209/1210). 300 мільярдів гривень – стільки щороку виводять олігархи в офшори, не сплачуючи в бюджет України жодної копійки податків. Для порівняння: такі ж кошти «Укравтодор» планує виділити на ремонт доріг у 2019-2022 роках. Закон змушує «любителів офшорних островів» сплачувати податки до українського бюджету.

ТОП-проблем визначених спільно із жителями Закарпаття, вирішення яких потребує консолідації громадян, влади і законодавчої підтримки народних депутатів:

  • Екологія (рубка лісів, утилізація сміття).
  • Незадовільний стан соціальної та дорожньої інфраструктури.
  • Працевлаштування.

Саме «Слуга Народу» ухвалила Закон на захист карпатських лісів. До цього він «лежав» у Верховній Раді понад два роки. У першому читанні ухвалили проведення інвентаризації лісів. Влада і суспільство мають володіти достовірною інформацією про кількісні та якісні показники стану і динаміки лісів.

Окрім того, реагуючи на інформацію, отриману від громадян, закарпатськими нардепами «Слуги Народу» направлено запити і звернення до правоохоронних структур і профільних відомств з питань можливих порушень у лісовій галузі.

Нещодавно відбувся рейд правоохоронців щодо виявлення незаконних рубок та пилорам, зокрема за інформацією, викладеної у зверненнях та соцмережі від жителів Міжгіршини. Триває слідство, але масштаби вражають.

Іншою гострою проблемою на Закарпатті є несанкціоновані сміттєзвалища, часом утворені прямо на берегах річок. Розроблено проект закону “Про управління відходами” №2207-1д, у якому приділяється значна увага питанню управління побутовими відходами. Він запроваджує такі ж самі правила поводження з побутовими відходами, як і в розвинених країнах Європи. Де зміни стануть позитивними: Економіка – створення стимулів для залучення інвестицій у переробку сміття. Довкілля – новий рівень екологічної безпеки, вирішення питання сміттєзвалищ, які забруднюють воду і ґрунти.

Окрім екологічної сфери є напрацювання в економічному секторі, направленому на створення робочих місць і наповненню місцевих бюджетів. Серед них і законопроект, ухвалений Верховною Радою у першому читанні, згідно якого громади перейдуть на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом із січня 2021 року.

За участі вищого керівництва держави наприкінці вересня відбудеться Форум розвитку Закарпатської області. За останні 10 років наш регіон зупинився у розвитку, а у деяких сферах розпочалася деградація. І це при великому потенціалі Закарпаття. Форум, за участі експертів, інвесторів, представників влади має на меті згенерувати ідеї та проєкти для майбутніх рішень у сфері екології, бізнесу.

Разом з колегами-депутатами із Закарпаття Ігорем Кривошеєвим, Анатолієм Костюхом та Андрієм Жупанином відзвітували перед виборцями за перший рік своєї роботи у парламенті, провели прийом громадян не лише на території округу №70, який я представляю, але й в усіх районних центрах нашого краю, подробиці законотворчої роботи завжди є у відкритому доступі на офіційному порталі Верховної Ради, окрім того їх оприлюднено у друкованих ЗМІ та соцмережах.

Команда «Слуга Народу» не затискає себе у стіни офіційних приймалень народних депутатів, очікуючи поки люди приїдуть до нас – ми самі йдемо до своїх виборців. Так, для кращої комунікації і вирішення піднятих у зверненнях проблем у команді народного депутата є однодумці, які працюють у цих районах його помічниками-консультантами на безоплатній основі.

Стикнулись ми і з певним саботажем чиновників місцевих рад. Під час виборчої кампанії до парламенту провів сотні зустрічей з громадянами у багатьох населених пунктах округу № 70. І, зустрічаючись з виборцями, був прикро вражений, що у більшості з цих сіл, не те що діючих нардепів, обраних від округу не бачили і не знали, не з’являлись тут навіть кандидати. Про який зв’язок людей з депутатами всіх рівнів (від сільського до парламентаря) може йти мова при такому підході? Саме тому я з командою кардинально змінили цю негативну практику – регулярно проводяться особисті прийоми громадян, робочі візити з керівником Закарпатської ОДА та районів щодо проблем, які не вирішувались на окрузі та в нашій області роками.

Ми не замовчуємо проблеми і доносимо інформацію про реальний стан справ у регіоні. Як жителям цього краю, нам не байдуже, яким є Закарпаття сьогодні і яким ми бачимо його у майбутньому. Впевнені, що поруч із завершенням децентралізаційної реформи, позитивним змінам сприятиме і президентська Державна програма розвитку регіону українських Карпат, підтримана урядом.

Це був не простий рік! Пандемія COVID-19 не оминула і Україну.

Небезпечний вірус став важким випробуванням для системи охорони здоров’я та економіки навіть для заможних держав Світу. Всі ті політики, які з трибун і своїх телеканалів намагались звинуватити «Слугу Народу» в неефективній боротьбі з коронавірусом COVID-19 забувають у цих виступах вказати, що саме вони роками недофінансовували заклади охорони здоров’я. Із цим стикнулася команда Президента Зеленського вже у перший рік роботи.

Задля підтримки медпрацівників, партія «Слуга Народу» відмовилася від державного фінансування і закликала зробити це інші політичні сили. Оперативно вживаємо необхідні дії та приймаємо відповідні зміни до законодавства. Без монобільшості у парламенті це було б неможливим.

Але незважаючи на поширення коронавірусу та економічні обмеження з ним пов’язані, у державі відбуваються й позитивні зміни у розвитку соціальної та дорожньої інфраструктури в рамках «Великого Будівництва» ініційованого Президентом Зеленським і підтриманим урядом і парламентом. Так, лише на ремонт доріг державного значення в Закарпатській області залучено 5 мільярдів гривень. Платники податків, кожен громадянин вже бачить ці якісні зміни. Це не чергова програма чи план, це реальні справи! Значить ми працювали не дарма. Працюємо далі!

Висловлюю подяку виборцям, які рік назад прийшли на дільниці та підтримали мою кандидатуру та партію «Слуга Народу». Попереду багато роботи і пам’ятайте, що результат залежить від кожного з нас. Порядок в громадах – порядок в країні!»

З повагою, Михайло ЛАБА

 

clipnews