У Перечині вшанували пам’ять розстріляних «січовиків», борців за українську державність (фото)

Історія нашої держави та краю сповнена як позитивних, так і драматичних подій. Їх значення не має тьмяніти від невблаганного плину часу.

Саме тому, 18 липня 2020 року, в мікрорайоні Яслище, відбулося освячення відреконструйованого пам’ятного хреста, встановленого на честь січових стрільців, розстріляних у березні 1939 року угорськими окупантами. Після обряду освячення, розпочався мітинг-реквієм.

Минув 81 рік з того часу, як на околиці Перечина між Поташнею та Яслищем угорським командуванням було розстріляно 8 «січгардистів» – Федора Юсковича, Івана Сивохопа, Михайла Пекаря, Івана Керецмана, Федора Мацо, Михайла Антолика, Андрія Ігнатка, Василя Дідика, яких мали етапувати на допит до Ужгорода.

Вшанувати героїв березневих подій 1939 року, пам’ять борців за українську державність, прийшли духовенство, воїни АТО, депутат ВР України Михайло Лаба, голова Перечинської РДА Ігор Денисенко, начальник Перечинського відділу Ужгородської місцевої прокуратури Закарпатської області Юрій Нам‘як, перший заступник голови РДА Віталій Дупин, голова районної ради Михайло Ласкін, В.Березнянської райради Ярослав Шукаль, засновник Всеукраїнського об’єднання «Лемківщина» Василь Мулеса, громадський активіст Роман Зайдел, Владислав Цапик, всі ті, для кого історія Перечина залишається невідʼємною частиною сьогодення.

Після вшанування хвилиною мовчання та панахиди за загиблими «січовими стрільцями», Василь Мулеса зробив екскурс в історичні події того часу, розповів про жертовний подвиг наших земляків.

Пам’ять про загиблих героїв, які не побоялись стати на захист вітчизни, має бути увіковічнена. Відреконструйований хрест є одним із кроків до збереження пам’яті про ті історичні події.

 

clipnews