Новий адміністративно-територіальний устрій: на Закарпатті – шість районів! (ВІДЕО)

«Вітаю закарпатців! Це наша спільна перемога!» – сказав голова Закарпатської ОДА Олексій Петров, коментуючи створення в області шести районів.
Верховна Рада підтримала Постанову про ліквідацію існуючих 490 районів. Натомість затвердила нові 138. За відповідне рішення проголосували 238 народних депутатів.

17 липня на засіданні Верховної Ради народні депутати проголосували за Постанову щодо ліквідації старого поділу на райони та створення нових укрупнених. На Закарпатті буде шість районів. Олексій Петров розповів, спочатку в Києві йшлося про поділ області на 5 районів. Однак уряд вдалося переконати, й Кабмін передав на розгляд Верховної Ради пропозиції обладміністрації, до яких дослухалися й народні обранці.

Олексій Петров
голова Закарпатської обласної адміністрації

«Отже маємо 6 районів: Рахівській район з адміністративним центром у місті Рахові, Ужгородський район, центр –Ужгород, Мукачівський р-н, центр – Мукачево, Берегівський р-н, центр – Берегово, Хустський р-н, відповідно центр – Хуст, Тячівський р-н, центр – Тячів».

Затвердженням нового поділу на райони фактично завершується адміністративно -територіальна реформа в Україні. Вона має на меті створити потужні спроможні територіальні громади, в основі яких – бюджети розвитку.

 

clipnews