Піротехніки знищили артснаряд часів Другої світової війни, який виявили у селі Невицьке

1 червня о 15:30 групою піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спецпризначення шляхом підриву у спеціальному відведеному для цього місці знищено артилерійський снаряд калібром 152 мм часів Другої світової війни.

На цей вибухонебезпечний предмет натрапив лісник, коли обходив угіддя в урочищі Циганка, що в с. Невицьке Ужгородського району. Про знахідку чоловік відразу повідомив до Служби порятунку на номер 101.

Усього з початку 2020 року піротехніками ДСНС Закарпаття здійснено 52 виїзди під час яких вилучено та знищено 314 боєприпасів. Особливо роботи додається теплої пори року, тож рятувальники звертаються до мешканців бути обережними, а при виявленні небезпечних знахідок, зовні схожих на ВНП, негайно телефонувати за номерами 101 та 102. Також категорично забороняється: торкатися підозрілого предмету; заливати його рідинами, засипати грунтом чи накривати; здійснювати на нього будь-який вплив та намагатися самостійно знищувати знахідку.

А головне треба пам’ятати, що легковажне та необережне поводження з вибухонебезпечними предметами може призвести до загибелі або каліцтва не лише дорослих, а й дітей.

У ДСНС України у Закарпатській області

clipnews