Піротехніки ДСНС Закарпаття продовжують знищувати застарілі боєприпаси

23 червня  о 14:50 до ДСНС Закарпаття повідомили, що мешканець м. Виноградів, проводячи земляні роботи, на своїй присадибній ділянці виявив предмет ззовні схожий на вибухонебезпечний.

Фахівці  групи піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спецпризначення,  які прибули до місця знахідки, ідентифікували металевий предмет як 57-міліметровий артилерійський снаряд часів Другої світової війни. Цього ж дня о 17:00 небезпечний боєприпас вилучили та знищили у спеціально відведеному для цього місці.

А напередодні, 22 червня, закарпатські піротехніки вилучили та знищили ще три мінометні міни калібром 82 мм часів Другої світової війни. Одну було виявлено на території обласного центру, а решта на Ужгородщині (села Циганівці та В.Лази). Усього з початку року на території області було виявлено та знищено понад 360 застарілих боєприпасів.

Рятувальники звертається до громадян з проханням: у разі виявлення ВНП негайно повідомляйте про це за номером «101» або «102».

До прибуття працівників ДСНС не торкайтеся вибухонебезпечних предметів, не пересувайте,  не заливайте рідинами та не  засипайте ґрунтом. Також не можна здійснювати на вибухонебезпечну знахідку звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до таких впливів. Ці “нехитрі”правила врятують здоров’я та життя громадян.

У ДСНС України у Закарпатській області

 

clipnews