Майже 80 тисяч за місяць: у Мукачеві обурюються виплатами очільниці Управління праці та соцзахисту під час карантину (ФОТО)

77 тисяч 922 гривні – таку суму склали зарплатня, матдопомога та відпускні очільниці Управління праці та соцзахисту у Мукачеві за травень 2020 року. Про це повідомляє “Голос Карпат”.

 

Відповідні суми значаться в узагальненій інформації Мукачівської міської ради про заробітні плати, відпускні, матеріальні допомоги та лікарняні.

Неабиякий резонанс та обурення мукачівців в соцмережі викликали нарахування очільниці місцевого УПСЗН Зотової Н.В

Зокрема, йдеться про:

– Заробітну плату – сума нарахування у травні склала 30 тисяч 89 гривень та 68 копійок.

– Оплату відпустки  – нарахування у сумі 16 тисяч 515 гривень та 36 копійок

 

– Виплату матеріальної допомоги у сумі 31 тисяча 317 гривень та 83 копійки.

 

При цьому, слід зауважити, що  суми нарахувань та суми, які було отримано на руки дещо різняться через утримання із заробітної плати та інших виплат згідно чинного законодавства України. 

 

«В Мукачево діють свої закони?

Ні! Мукачево видумовує свої власні закони!

Може цими питаннями займуться правоохоронні органи? (В продовження зарплати за травень 2020 начальниці Мукачівського УПСЗН Зотової Н.), яка отримала за місяць 77 тис.922 грн.) https://www.facebook.com/groups/MUKACHEVO.AJNO/permalink/1104786509915622/

Міністерство Соціальної Політики УкраїниПрокуратура Закарпатської ОбластіЗакарпатська Обласна Державна Адміністрація», – йдеться у публікації в спільноті «Мукачево так»

 

Як зазначається в дописах, річ у тім, що починаючи з квітня 2020 року та на період до завершення місяця, в якому відмінять карантин, установлений КМУ з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, заробітна плата, грошове забезпечення працівників, службових і посадових осіб бюджетних установ (включаючи органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування) нараховують у розмірі, що не перевищує 10 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 01.01.2020 (з 01.01.2020 — 4723 грн.) (ч. 1 ст. 29 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» зі змінами, внесеними Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 13.04.2020 № 553-IX; далі — Закон № 553).

 

«Тобто нарахована заробітна плата, грошове забезпечення працівників обмежено максимальним розміром 47 тисяч 230 грн. на місяць.

 Враховують у максимальному розмірі заробітної плати:

– оплату часу відпусток, що не належать до щорічних;

– оплату часу службових відряджень;

– суму індексації заробітної плати;

– доплати за додатковий обсяг роботи (за суміщення професій (посад), виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника, розширення зони обслуговування та збільшення обсягу виконуваних робіт);

– інші компенсаційні та стимулюючі виплати (надбавки, доплати, премія).

Обмеження стосується максимального розміру нарахованої зарплати незалежно від того, з якого фонду бюджету (загального чи спеціального) здійснюють її виплату працівникам бюджетних установ.

З 77 тис.922 грн., нарахованих Зотовій Н. за травень 2020 р.: зарплата + матеріальна допомога складають — 61 тис. 407 грн», – зауважено в дописі.

«В травні місяці за свою “нелегку” працю під час карантину, коли сам УПСЗН був закритий”, (Зотова) отримала 77 тис. 922 грн. (2 тис. 601,26 Євро)», – пишуть у спільноті «Мукачево АЙНО»

 

Разом із цим, публікації тако змісту в мережі супроводжують сповнені обурення коментарі мукачівців:

Разом із цим є й ті, хто вважає подібні публікації голослівними заявами:

Слід також зауважити, що, зважаючи на суспільний резонанс із даного приводу мукачівці звернулися до очільниці місцевого УПСЗН із офіційним запитом, який, як повідомляють в одній з місцевих спільнот, подали через ЦНАП і звучить воно так:

 

«Шановна Наталія Василівна! У зв’язку із неабияким суспільним резонансом, а також нашої категоричної незгоди проти поширення у соцмережах недостовірної інформації проти будь-кого і, зокрема, персонально Вас, прошу офіційно підтвердити або спростувати ті повідомлення, які зараз поширюють у соціальних мережах нашого міста, а саме, цитата – “в травні місяці за свою “нелегку” працю під час карантину, коли сам УПСЗН був закритий”, (Зотова) отримала 77 тис. 922 грн. (2 тис. 601,26 Євро)”. І, якщо ця інформація справді відповідає дійсності, будь ласка, надайте складові та алгоритм нарахування такої суми”. 

Напевно, у кожного мукачівця є переконання того, що в умовах існування справді демократичного суспільства, грошові статки державних службовців, які утримуються, між іншим, виключно за кошти платників податку, повинні бути максимально прозорими, а природа їх – походження зрозумілою і точно такою, яка не викликає шок або, м’яко кажучи, здивування.

«І ще. Нам відомо, що, згідно чинного законодавства, для надання відповідь по суті у очільниці Управління праці та соціального захисту, є рівно місяц часу. Але нам дуже хочеться вірити, що через суспільний резонанс до порушеного нами питання, ми отримаємо відповідь від зазначеної установи значно раніше…», – сказано в дописі.

 

Насамкінець, зауважимо, що загалом на оплату праці штату згаданого Управління у травні витратили понад 577 тисяч гривень гривень, а саме:

 

clipnews