На порталі Уряду опубліковано розпорядження Кабінету Міністрів України про затвердження перспективного плану формування територій громад Закарпатської області.
➡ Майже усі аргументи Закарпатської ОДА були враховані у повній мірі.
➡ Цей план є збалансованим.
➡ При формуванні спроможних ОТГ – передусім враховували думку громад, їхні аргументи. Особисто я провів багато зустрічей. Люди приїжджали із різних районів, спілкувалися багато годин. Усіх почули та дослухалися до волевиявлення громад.
➡ Головне на що ми звертали увагу під час формування ОТГ – бажання самих мешканців об’єднуватися на базі спроможних населених пунктів. Щоб утворені громади були успішними і могли розвиватися, дуже важливий їхній економічний потенціал.
➡ В основі була Методика формування спроможних громад. Усі громади області мають високий і середній рівень спроможності, жодної ОТГ із низьким рівнем.
✔ Тому, нарешті, незважаючи на багаторічне гальмування формування спроможних ОТГ в області, цей процес запустили і наразі у нас є 64 ОТГ!
Керівник Закарпатської ОДА
За словами експерта з децентралізації Олега Лукші, затверджений нині план відсотків на 5 відрізняється від поданого облдержадміністрацією.
“Йдеться про те, що зникла кудись Вишківська ОТГ, до речі, селищна, яка розташована за Тисою в окремій долині. Тепер вже її немає як Вишківської. Натомість з’явилася Золотарівська ОТГ”.
Також не були враховані побажання ракошинської громади, які були проти ОТГ із центром у Великих Лучках. Жнятинці бажали приєднатися до Мукачівської ОТГ. А от Доробратово своєї мети досягли: село більше не буде іршавським.
Після затвердження Кабміном перспективного плану створення ОТГ на Закарпатті знову активізувати протести – місцеві кажуть, що Київ до них не дослуховується.